.
.
.

کشته شدن 20 تن از گروه «گردان مرگ» حوثی‌ها در مرز سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی سعودی بامداد روز جمعه 19 امتبر 2018 از کشته شدن 20 شبه نظامی حوثی از گروه موسوم به «گردان مرگ» که ماموریت نفوذ و خرابکاری در داخل خاک مناطق مرزی را به عهده دارند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار العربیه در یمن، نیروهای شناسایی ارتش سعودی پس از ردیابی مسیر حرکت این گروه شبه نظامی وابسته به حوثی‌ها، در منطقه جازان واقع در مرز سعودی کمینی برای آنها نصب و تمام افراد این گروه 20 نفره به وسیله آتش توپخانه و حملات هلیکوپتر آپاچی کشته شدند.

طبق این گزارش از بین بردن این گردان با هماهنگی نیروهای پیاده نظام، نیروی هوایی و دریایی صورت گرفت.

مامورت «گردان مرگ» نفوذ در داخل خاک سعودی و کاشتن بمب‌های کنار جاده‌ای در شاه راهها و مناطق مسکونی در شهرهای مرزی سعودی و اقدامات خرابکارانه به هدف برهم زدن امنیت و ثبات در شهرهای مرزی سعودی است.

منابع نظامی سعودی می‌گویند در این عملیات 20 تن از این گروه کشته و تعدادی نیز متواری شدند.

شبه نظامیان حوثی طی هفته‌های گذشته ضربات سنگینی را در جبهه‌های مختلف متحمل شده‌اند.

روز گذشته نیز نیروهای ویژه ارتش یمن موسوم به گردان‌های «عمالقه» با پوشش هوایی ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها در محور صنعا- الحدیده حمله کرد و تلفات سنگینی بر آنها وارد کردند.

حوثی روز گذشته نیز تلاش کردند که با هجوم مسلحانه به جاده اصلی صنعا- الحدیده این راه استراتژی را از دست نیروهای دولت قانونی یمن بازپس گیرند اما تلاش آنها با شکست مواجه شد.

مرکز رسانه‌ای نیروهای ویژه ارتش یمن موسوم به «عمالقه» اعلام کرد، بیش از 70 تن از شبه‌نظامیان حوثی طی درگیرهای روز گذشته در محور صنعا-الحدیده که با پوشش هوایی ائتلاف عربی صورت گرفت، کشته شدند.

ارتش یمن از چند ماه پیش عملیات بازپس‌گیری بندر الحدیده را آغاز کرد. شهر و بندر الحدیده اکنون در محاصره کامل نیروهای دولت قانونی قرار گرفته و جاده اصلی صنعا- الحدیده نیز در کنترل ارتش ملی یمن است.