.
.
.

پوتین: بدون وجود حقایق قوی روابطمان را با سعودی به هم نخواهیم زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، پنجشنبه 18 اکتبر گفت، بدون وجود حقایقی قوی درباره پرونده جمال خاشقجی، خبرنگار سعودی ناپدید شده، نمی توان روابط با سعودی را قطع کرد.

به گزارش العربیه رییس جمهوری روسیه ضمن طرح این سؤال که چرا باید کشورش روابط خود با پادشاهی عربی سعودی را قطع کند، تاکید کرد تا زمانی که حقایق ملموسی در ارتباط با پرونده خاشقجی ارائه نشود، روسیه قادر نیست روابط خود را با سعودی به هم بزند.

ولادیمیر پوتین ضمن ابراز تأسف نسبت به حادثه ناپدید شدن خاشقجی، گفت:« اما ما نیاز به فهمیدن ماجرا داریم».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز پیش از این شامگاه سه شنبه در موضع مشابهی با انتقاد از اتهام زنی ها و نتیجه گیری در پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی، نسبت به شتابزدگی در صدور حکم درباره این پرونده، هشدار داد.

ترامپ شامگاه سهشنبه 16 اکتبر در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس، از سعودی در برابر آنچه «شتابزدگی در نتیجه‌گیری و محکومیت در پرونده ناپدید شدن خاشقجی پیش از مشخص شدن حقایق» نامید، دفاع کرد.

ترامپ در ادامه گفت:«این شبیه وضعیتی است که گفته شود تو محکومی تا زمانی که عکس آن ثابت شود، در حالی که قاعده باید این باشد: تو بیگناهی تا وقتی عکس آن ثابت شود. این وضعیت برای من ناخوشایند است».