.
.
.

بررسی تحولات سوریه در اجلاس چهارجانبه آلمان، روسیه، فرانسه و ترکیه در استانبول

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم کالین، سخنگوی رسمی رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه جمعه 19 اکتبر از انعقاد اجلاس چهارجانبه سران آلمان، روسیه، فرانسه و ترکیه در روز 27 اکتبر در استانبول برای بررسی اوضاع و تحولات سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه ابراهیم کالین، سخنگوی اردوغان در این باره گفت نشست چهارجانبه سران آلمان، روسیه، فرانسه و ترکیه در استانبول آخرین تحولات در استان ادلب سوریه، تنها منطقه باقی مانده تحت کنترل مخالفان سوری، و نیز روند سیاسی کنونی برای پایان دادن به جنگ در سوریه را مورد بحث و گفتگو قرار خواهند داد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه همچنین افزود که طرف‌های مذاکره کننده در این اجلاس چهارجانبه جهت ایجاد هماهنگی میان همکاری‌های مشترک در ارتباط با بحران سوریه تلاش خواهند کرد.

موافت سوریه با پیشنهاد سازمان ملل برای رساندن کمک‌های بشر دوستانه

در همین حال دولت سوریه روز گذشته با پیشنهاد سازمان ملل متحد برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به اردوگاه‎های غیرنظامیان از جمله اردوگاه «الرکبان» در مرز این کشور با اردن موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از ساکنان این اردوگاه از گرسنگی و بیماری رنج می‌برند و جان بسیاری از آنها تهدید به مرگ شده است.

محاصره ارتش سوریه و منع ورود کمک‌های انسان دوستانه از طریق مرز اردن باعث شد اردوگاه‌های منطقه الركبان، واقع در جنوب شرقی سوریه با کمبود جدی مواد غذایی مواجه شود. این امر هفته گذشته به مرگ ده‌ها نفر منجر شد.

یکی از امدادگران کمپ سازمان ملل در منطقه «الركبان» گفته است که سازمان ملل به آنها خبر داده که می‌توانند کمک‌ها را تحویل کمپ بدهند. پیشتر رژیم سوریه به امدادگران سازمان ملل اجازه ورود به اردوگاه‌های پناهنپان سوری را نمی‌داد.

خبرگزاری رویترز از مرگ 12 تن از پناهنگان اردوگاه «الرکبان» خبر داد این افراد بر اثر بیماری و گرسنگی جان خود را از دست دادند.
طبق این گزارش این اردوگاه‌ها پناهگاه بیش از 50 هزار غیر نظامی است که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.