.
.
.

یمن...شکست حمله شبه نظامیان حوثی‌ به فرودگاه تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن، روز پنجشنبه 18 اکتبر 2018 اعلام کردند، در عملیاتی که با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی صورت گرفت، 2 منطقه استراتژی «تبیشعه» و «تبه صوره» در غرب تعز را از شبه نظامیان حوثی بازپس گرفتند.

طبق این گزارش در این عملیات شمار زیادی از شبه نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند.

یک منبع نظامی یمنی گفت، شبه نظامیان حوثی‌ پیش از آغاز عملیات ارتش ملی، از محور «جبل الحرم» به فرودگاه تعز هجوم کرده‌اند اما با با آتش سنگین توپخانه ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی با از دست دادن 8 تن از افرادشان مجبور به عقب نشینی شدند.

طبق این منبع حوثی پس از تحمل تلفات سنگین مجبور به فرار از اطراف فرودگاه تعز به مناطق دور دست دیگر شدند.

روز گذشته نیز نیروهای ویژه ارتش یمن موسوم به گردان‌های «عمالقه» با پوشش هوایی ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها در محور صنعا- الحدیده حمله کرد و تلفات سنگینی بر آنها وارد کردند.

حوثی روز گذشته نیز تلاش کردند که با هجوم مسلحانه به جاده اصلی صنعا- الحدیده این راه استراتژی را از دست نیروهای دولت قانونی یمن بازپس گیرند اما تلاش آنها با شکست مواجه شد.

مرکز رسانه‌ای نیروهای ویژه ارتش یمن موسوم به «عمالقه» اعلام کرد، بیش از 70 تن از شبه‌نظامیان حوثی طی درگیرهای روز گذشته در محور صنعا-الحدیده که با پوشش هوایی ائتلاف عربی صورت گرفت، کشته شدند.

ارتش یمن از چند ماه پیش عملیات بازپس‌گیری بندر الحدیده را آغاز کرد . به گفته منابع نظامی یمن شهر و بندر الحدیده اکنون در محاصره کامل نیروهای دولت قانونی قرار گرفته و جاده اصلی صنعا- الحدیده نیز در کنترل ارتش ملی یمن است.