فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حملات هوایی اسرائیل به برخی از مواضع در نوار غزه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جنگنده‌های ارتش اسرائیل صبح چهارشنبه 17 اکتبر، مواضع متفرقی در نوار غزه فلسطین را پس از شلیک یک موشک از این منطقه به سمت شهرک‌های اسرائیلی، بمباران کردند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش اسرائیل اعلام کرد که 20 موضع گروه فلسطینی حماس را در غزه بمباران کرده است. ارتش اسرائیل، حماس را مسئول شلیک موشک دانست.

  اما گروه‌‎های فلسطینی که حماس یکی از آن‌ها است، عملیات شبانه پرتاب موشک به سمت شهرک‌های اسرائیلی را محکوم کرده و آن را تلاشی برای «تخریب» تلاش‌های صورت گرفته برای آتش بس دانستند.

  بنا بر اعلام اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه گفتند که در حملات جنگنده‌های اسرائیلی، یک جوان فلسطینی در منطقه بیت لاهیا کشته و سه تن دیگر در نزدیکی رفح زخمی شدند.

  ارتش و پلیس اسرائیل اعلام کردند موشکی که صبح چهارشنبه از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد، به شهر بئر سبع خسارت‌هایی وارد کرد.

  تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این پرتاب موشک را بر عهده نگرفته است.

  این موشک در باغچه یک خانه فرود آمد. یک مسئول بیمارستانی به رادیو ارتش اسرائیل گفت که سقوط این موشک باعث شد سه تن زخمی شوند.

  ارتش اسرائیل می‌گوید که یک موشک دیگر هم به سمت دریا شلیک شد.

  روز سه‌شنبه اویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل، از ضرورت «وارد آوردن ضربه‌ای سخت» به حماس سخن گفته بود. او البته تاکید کرد که تصمیم در این باره بر عهده او نیست بلکه بر عهده کابینه امنیتی اسرائیل است.

  در واکنش به شلیک موشک، لیبرمن دستور بستن دو گذرگاه میان اسرائیل و نوار غزه را صادر کرد. همچنین مساحت منطقه صیادی در نوار غزه هم از 6 مایل به 3 مایل کاهش یافت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران