.
.
.

رییس‌جمهوری یمن نخست وزیر این کشور را برکنار و جهت بازجویی به دادگاه ارجاع داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رییس جمهوری یمن، احمد بن دغر، نخست وزیر این کشور را برکنار و جهت بازجویی به دادگاه ارجاع داد.

عبدربه منصور هادی، رییس جمهوری یمن، شامگاه دوشنبه 15 اکتبر در حکمی احمد عبید بن دغر، نخست وزیر این کشور را برکنار و به اتهام کوتاهی و ضعف در عملکرد دولت برای بازجویی به دادگاه ارجاع داد.

رییس جمهوری یمن همچنین در این حکم، معین عبدالملک را به عنوان نخست وزیر جدید یمن به جانشینی احمد بن دغر، گمارد.

منصور هادی همچنین سالم احمد سعید الخنبشی را به عنوان معاون نخست وزیر تعیین و وزرای کابینه را در پست‌های خود ابقاء کرده تا به انجام ماموریت‌های خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری سبأ یمن، برکناری بن دغر در حالی صورت می‌گیرد که دولت او در دوره گذشته و در نتیجه بی توجهی به نیازهای مردم در زمینه‌های اقتصادی و خدماتی، عملکردی ضعیف، ناکارآمد و ناموفق داشته است.

همچنین تلاش‌های بی ثمر احمد بن دغر برای کاهش دردها و رنج‌های مردم و نیز راهکارهای ناموفق او برای یافتن راه‌حل‌هایی حقیقی جهت رسیدگی به مشکلات مردم و ناتوانی او در برآورده کردن نیازهای آنان از دیگر دلایل برکناری او است.

علاوه بر این در بیانیه رییس جمهوری یمن آمده است که احمد بن دغر هیچ‌گونه راهکاری برای ممانعت از فروپاشی اقتصاد یمن به ویژه سقوط ارزش پول ملی این کشور ارائه نکرده، از طرفی دیگر تدابیر لازم برای مقابله با فاجعه توفان لبان در استان المهره یمن را اتخاذ نکرده و هیچ گونه اقدام عملی از سوی او برای پیشگیری از آنچه بر سر ساکنان استان المهره آمده، انجام نشده است.

منصور هادی، احمد بن دغر، نخست وزیر برکنار شده کشورش را به کوتاهی در برآورده کردن نیازهای مردم یمن و بی توجهی به آرمان‌های ملت یمن در بازپس‌گیری دولت و برقراری امنیت و ثبات و محافظت از منافع ملی کشور یمن متهم کرده است.

راجح باکریت، استاندار المهره، پیش از این روز دوشنبه استان المهره را به عنوان «منطقه فاجعه دیده» اعلام کرد. او در ادامه توضیح داد که این استان در معرض سیل ناشی از توفان استوایی بوده است.

عدن، در ماه ژانویه گذشته شاهد درگیری‌های خونین میان نیروهای دولتی و نیروهای هم‌پیمان وابسته به جنبش جنوبی بود. تظاهر‌کنندگان معترض جنوبی با متهم ساختن دولت به فساد خواستار تغییراتی در آن شدند.