.
.
.

مقام سعودی: در برابر هر اقدامی عليه كشورمان پاسخی محکم‌تر خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام عالی رتبه سعودی روز یکشنبه 14 اکتبر 2018 گفت، پادشاهی عربی سعودی در برابر هر اقدام احتمالی علیه این کشور «پاسخی محکم‌تر» خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «واس» یک مقام مسئول سعودی در واکنش به اخبار و برخی رسانه‌ها مبنی بر احتمال تحریم برخی طرح‌های سعودی از سوی برخی شرکت‌های غربی گفت: «پادشاهی سعودی به حکم موقعیت خود در رهبری جهان عرب و اسلامی در طول تاریخ در زمینه دستیابی به امنیت، ثبات و پیشرفت منطقه و جهان نقش برجسته‌ای را ایفا کرده است. این کشور همچنین به تلاش برای مبارزه با افراط گرایی و تروریسم، تقویت همکاری‌های اقتصادی و تقویت پروسه‌ها صلح و ثبات در منطقه و جهان ادامه می‌دهد».

این منبع افزود:«پادشاهی سعودی با استناد به موقعیت خود به عنوان سرزمین نزول وحی و قبله‌گاه مقدس مسلمانان در ترویج ارزش‌ها و اقدامات خیرخواهانه با کشورهای دوست و برادر همواره همکاری کرده است».

این مقام عالی رتبه تأکید کرد:«پادشاهی سعودی با قاطعیت تمام هر گونه تلاش برای تضعیف این کشور چه از طریق تهدید به تحریم‌های اقتصادی، فشار سیاسی یا تکرار اتهامات دروغین را به شدت رد می‌کند. سعودی با توجه به موقعیت‌ محکم و استوار خود در میان ملت‌هاى عربی، اسلامی و بین المللی، تضعیف نخواهد شد و مانند گذشته به صرف نظر از اختلاف شرایط و يا هر گونه فشار، استوار و قوی باقی خواهد ماند».

مقام سعودی همچنین تأیید کرد :«ریاض به هر گونه اقدامی علیه خود را با قدرت و محکم‌تر پاسخ خواهد داد».

این مقام افزود:«اقتصاد پادشاهی سعودی نقشی بسیار حیاتی و مهم در ساختار اقتصاد جهانی ایفا می‌کند».

وی اظهار داشت:«اقتصاد پادشاهی سعودی تحت تأثیر هیچ شرکتی یا اقتصاد کشور دیگری قرار نمی گیرد و تنها با تاثیرات کلی اقتصاد جهانی تحت تاثیر قرار می‌گیرد».

پادشاهی سعودی از موضعگیری کشورهای برادر در قبال ادعاهای دروغین و باطل علیه ریاض قدردانی کرده و از نداهای خردمندانه جهان که با حکمت اندیشی، صبر و بررسی به جستجوی حقیقت پرداخته‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

این اظهارات مقام عالی رتبه سعودی در واکنش به تهدیدهای برخی شرکت‌های غربی، آمریکایی و بریتانیایی مبنی بر احتمال تحریم کنفرانس ریاض ایراد شده است.