.
.
.

انجمن ملی حقوق بشر سعودی: قضیه خاشقجی باید به دست کمیته تحقیق مشترک سپرده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انجمن ملی حقوق بشر در پادشاهی عربی سعودی، شنبه 13 اکتبر ضمن صدور بیانیه‌ای بر ضرورت تسریع در روند تحقیقات و کشف جزئیات درباره حادثه ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی برای محقق ساختن عدالت و کشف کامل حقیقت تاکید کرد.

به گزارش العربیه، انجمن ملی حقوق بشر در سعودی در این‌باره گفت: «با ابراز تأسف شدید ملاحظه می‌شود بعضی از طرف‌های منطقه‌ای، بین المللی و حقوقی با هدف پیشبرد طرح‌ها و رویکردهای در تعارض با سیاست سعودی و بدون هیچ‌گونه توجه به مقتضیات عدالت یا احساسات خانواده و نزدیکان او (خاشقجی) اقدام به بهره‌برداری سیاسی از این قضیه می‌کنند».

دکتر مفلح القحطانی، رییس انجمن ملی حقوق بشر در سعودی در این راستا بر ضرورت سپردن امور به کمیته تحقیقات مشترک سعودی ترکیه‌ای و انتظار تا رسیدن به نتایج تاکید کرد، وی گفت: «موضع سعودی در خصوص این پرونده و از همان ابتدا که خواستار ضرورت کشف حقیقت بوده، واضح است».

المفلح تلاش‌های بعض از رسانه‌ها برای بدنام جلوه دادن پادشاهی عربی سعودی از نظر سیاسی، اقتصادی و در ارتباط با این قضیه را در تعارض با تعهدات رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی درباره حقایق و رسیدگی‌های قانونی دانست که طرف‌های ذیربط متعهد به انجام آن هستند.