.
.
.

‌ شکست ضد حمله داعش به دیرالزور توسط نيروهاى «سوریه دمکراتیک»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روز شنبه 13 اکتبر 2018 اعلام کرد، نیروهای سوریه دمکرات در دیر الزور طی چند روز گذشته چندین بار مورد حمله شبه نظامیان داعش قرار گرفته اند اما گروه توانستند مهاجمان داعش را با شکست مواجه کنند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه داعش پس از تحمل تلفات سنگین از نیروهای سوریه دمکراتیک، برای تلافی به اردوگاه آوارگان سوری در این منطقه حمله کرد که باز به سیله نیروهای سوریه دمکراتیک جلوی حملاتش گرفته شد.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در این درگیری‌ها که چند روز به طول انجامید، 58 تن از شبه نظامیان داعش کشته شدند.

جنگنده‌های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا طی این درگیری مواضع داعش را بمباران کردند.

به گفته این نهاد حقوق بشر همچنین از کشته شدن 37 تن از نیروهای سوریه دمکراتیک در این درگیری‌ها خبر داده است.

نیروهای سوریه دموکراتیک، ائتلافی نظامی است که از جناح‌های مسلح کرد و عرب، تشکیل شده و از سوی ائتلاف بین المللی ضد تروریسیم به رهبری آمریکا حمایت می‌شود. این ائتلاف مسلح از یک ماه پیش برای برون کردن داعش از حومه شرقی دیر الزور، به کمک جنگنده‌های ائتلاف بین المللی حملات خود علیه داعش را آغاز کرد.

از سوی دیگر داعش که اغلب مناطق خود را از دست داد روز چهارشنبه ضد حمله‌های خود را علیه نیروهای سوریه دمکراتیک را آغاز کرد.

رامی عبدالرحمن، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفته است داعش همچنان برای مقابله با حملات نیروهای سوریه دمکراتیک به ضدحمله‌هایش در منطقه «هجین» ادامه می دهد، در حالی که نیروهای سوریه دموکراتیک تاکنون تلاش کرد تا با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا این سازمان تروریستی را از مواضع خود دور کند.

مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک روز جمعه از حمله داعش به اردوگاه آوارگان خبر داد و گفت، افراط گرایان گروهی از غیرنظامیان را ربوده وبه مناطق تحت کنترل آنها انتقال دادند.

داعش در این حمله بیش از 100 خانواده غیر نظامی را به منطقه «هجین» انتقال داده است. هجین آخرین منطقه‌ای است که در استان دیر الزور در دست داعش باقی مانده است.

طبق گزارش سازمان حقوق بشر سوریه از زمان آغاز درگیری داعش با نیوهای سوریه دمکراتیک که از یک ماه پیش آغاز شد 176 تن از نیروهای سوریه دمکراتیک و 325 تن از نیروهای شبه نظامی داعش کشته شدند.

گروه داعش از دو سال پیش شکست های سنگینی را در سوریه متحمل شده است به طوری که اغلب مناطق تحت کنترل خود را از دست داد وتنها بخش بسیار کوچکی در منطقه شرق دیرالزور و صحرای شرق حمص را در کنترل دارد.