.
.
.

مقامات کشورهای خلیج: حمله‌ای سازمان یافته با هدف فشار بر ریاض طرح‌ریزی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تعدادی از مسئولین کشورهای خلیج بر این اتفاق نظر دارند که نحوه پرداختن رسانه‌های قطری و بعضی از رسانه‌های بین المللی به موضوع حادثه ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، حاکی از حمله‌ای سازمان یافته است که علیه پادشاهی عربی سعودی و با هدف فشار بر ریاض در محافل بین المللی، طرح‌ریزی شده است.

این مسئولان ضمن تاکید بر ایستادگی کشورهای خلیج در کنار پادشاهی عربی سعودی هشدار دادند که هدف‌گیرهای سیاسی علیه ریاض ابعاد وخیمی در پی خواهد داشت.

اظهارات مقامات خلیجی همزمان با آن مطرح شد که رسانه‌های مورد حمایت مالی از سوی قطر حجم گسترده‌ای از اخبار جعلی و شایعات را درباره مسئله خاشقجی، ترویج و اشاعه کردند.

در همین راستا، شیخ خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه، جمعه 12 اکتبر در واکنش به موضوع بحران ناپدید شدن خاشقجی، در تویتی نوشت: «هدف (حمله) به سعودی است. و نه جستجو برای یافتن هر گونه حقیقتی»، وی افزود: «ماسک‌هایتان را بردارید، ما تا پای جان با سعودی هستیم».

وی در تویت دیگری نوشت: «دشمنی الجزیره علیه پادشاهی عربی سعودی و اتهام‌زنی و دروغ‌پردازی مستمراش نشان از سیاست قطری است که نمی‌توان با آن آشتی کرد».

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات متحده عربی، نیز بر ایستادگی کشورش در کنار پادشاهی عربی سعودی تاکید کرده و گفت: «ما همواره در کنار سعودی ایستاده‌ایم و این به معنی ایستادن در کنار شرف، عزت، ثبات و آرزو است».

پیش از این انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی نیز روز پنجشنبه 11 اکتبر هشدار داده بود: «طرف‌هایی که به حملات سیاسی گستاخانه علیه سعودی دامن می‌زنند با ابعاد وخیم آن مواجه خواهند شد».