.
.
.

دیدار عبدالمهدی با رهبران گروه‌های سیاسی عراقی برای تشکیل دولت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر جدید عراق برای تشکیل کابینه دولت جدید و انتخاب مسئولان برای نهادها دولتی و همچنین تعیین وزارء به جلسات خود با رهبران گروه‌های سیاسی که در انتخابات اخیر پیروز شدند، ادامه می‌دهد.

نخست وزیر جدید عراق با مقتدا صدر رهبر جنبش صدری‌ها، عمار الحکیم رهبر فراکسیون «الحکمه»و نمایندگانی از حزب دموکرات کردستان وبرخی دیگر از رهبران احزاب سیاسی دیدار کردند تا در مورد حمایت از کابینه جدید خود که شامل وزرای مستقل و دیگر احزاب بزرگ خواهد بود، گفتگو و تبادل نظر بکند.

قرار است کابینه دولت عادل عبدالمهدی که شامل افراد مستقل و برخی از شخصیت‌ها وابسته به احزاب تا 24 اکتبر این ماه به پارلمان عراق معرفی شود.

ناظران سیاسی معتقدند که عادل عبدالمهدی به دلیل حمایت گروههای مذهبی و مرجعیت شیعیان عراق از او ممکن براحتی بتواند برای کابینه خود از اعضای پارلمان رای اعتماد بگیرد.

عبدالمهدی پیشتر با برخی گروه‌های سیاسی مذاکره کرده و به آنها به تفاهم رسیده است. کابینه جدید دولت عراق قرار است تا قبل از پایان اکتبر سال جاری تکمیل و برای کسب اعتماد به پارلمان این کشور معرفی شود.

در عین حال، دفتر رسانه‌ای عادل عبدالمهدی با انتشار بیانیه اعلام کرد که آنچه در رسانه‌ها و برخی سایت‌های خبری در باره تعیین لیستی از افراد به عنوان وزیران کابینه نشر شده، عاری از صحت است و هدف نشر چنین اخبار گمراه کردن افکار عمومی از حقایق و روند طبیعی تشکیل کابینه است.