.
.
.

حکمتیار: هیچ طرح و ارادۀ مشخص برای صلح افغانستان وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان روز پنج شنبه 11 اکتبر 2018 مدعی شد، برای رسیدن به صلح طرح و اراده مشخص وجود ندارد.

به گزارش سایت خبری هشدار افغانستان، گلبدین حکمتیار تاکید کرد، جنگ 40 ساله افغانستان قربانی زیاد از مردم این کشور گرفته است و جنگ در این کشور باید هرچه زودتر پایان یابد.

حکمتیار افزود: « گاهی عملیات شبانه، گاهی حملات انتخاری و انفجاری و گاهی حملات نیروهای امنیتی از مردم افغانستان قربانی می‌گیرد و جنگ در چهل سال گذشته سبب کشته شدن هزاران نفر در افغانستان شده است».

حکمتیار مدعی شد، طرح واراده مشخص برای تأمین صلح در افغانستان شکل نگرفته است. نه حکومت نه مخالفان مسلح دولت و نه نیروهای خارجی طرح و اداره مشخص برای صلح دارند.

رهبر حزب اسلامی افغانستان علاوه کرد، برای رفتن به گفتگوهای صلح باید طرف‎های مذاکره کننده از پیشکش کردن هرگونه پیش شرط خود داری کنند و آتش بس در قدم نخست عملی گردد.

حکمتیار نیز مانند طالبان حضور نیروهای خارجی را در افغانستان یکی از عوامل تداوم جنگ در افغانستان می‌داند و خواستار خروج این نیروها می‌باشد.

این گفته های حکمتیار در مورد روند صلح افغانستان در شرایطی مطرح گردیده که حکومت امریکا اخیراً زلمی خلیلزاد را به عنوان نماینده ویژه برای صلح افغانستان تعیین کرد.