فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مارتین گریفیتس برای ارائه طرح جدید صلح در یمن به ریاض و مسقط رفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مارتین گریفیتس، نماینده سازمان ملل متحد در یمن، روز چهارشنبه 10 اکتبر 2018 برای ارائه پیشنهادات جدید برای برقراری صلح در یمن با مقامامات سعودی در ریاض دیدار و گفتگو کرد.

  نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای یمن، مجموعه‌ای از «چشم اندازها و پیشنهادها» در راستای تلاش‌های خود برای دستیابی به صلح و پیشرفتی ملموس و همچنین ایجاد اعتماد بین اطراف در حال نزاع در یمن به مقامات سعودی ارائه داد.

  گریفت پس از دیدار از ریاض به مسقط پایتخت عمان رفت و با یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان گفتگو کرد.

  نماینده ویژه سازمان ملل متحد در این گفتگو آخرین گام‎ها و تلاش‌های سازمان ملل برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در یمن را با بن علوی مورد بحث و بررسی قرار داد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در این سفر با ژنرال علی محسن صالح الاحمر معاون رئیس جمهوری یمن و احمد بن دغر، نخست وزیر پیشین این کشور نیز در ریاض ملاقات کرد.

  معاون رئیس جمهوری یمن از تلاش های فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای دستیابی به صلح پایدار و رفع رنج های مردم یمن قدردانی کرد

  او تاکید کرد که دولت قانونی یمن خواستار صلحی پایدار بر مبنای سه ابتکار کشورهای خلیج، مکانیسم اجرایی آن، نتایج کنفرانس گفتگوی ملی و قطعنامه 2216 سازمان ملل متحد است.

  وی افزود، پایبندی به این اصول سه گانه باعث احیای دولت یمن و صلح پایدار در این کشور خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران