.
.
.

یکی از رهبران حوثی تهدید به ربودن زنان تظاهرکنندگان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسین الاملح یکی از رهبران شبه نظامیان حوثی و عضو شورای سیاسی این گروه در صنعا است، روز پنجشنبه ویدیویی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، او در این ویدیو از ساکنان صنعا را تهدید کرد که تظاهرات نکنند.

مردم صنعا قرار است تظاهرات گسترده ای را علیه اوضاع معیشتی، به تعویق افتادن دستمزدهای کارمندان دست به راهپیمایی برنند. در این تظاهرات قرار زنان یمنی مشارکت فعالی داشته باشند.

الاملح همه شرکت کنندگان را تهدید کرد که چنانچه تظاهرات کنند بازداشت و مورد تعرض و تعدی قرار خواهند گرفت او مردانی که می خواهند در تظاهرات شرکت کنند را به ربودن زن‌هایشان تهدید کرد.

این شبه نظامی حوثی که عضو شورای رهبری آنهاست گفته است که حدود 40 اتوبوس برای بازداشت تظاهرکنندگان و ضرب و شتهم آنها و خالی کردن خیابان از تجمع معترضان آماده کرده‎اند.

این اولین بار نیست که شبه نظامیان حوثی زنان و مردان معترض صنعا را تهدید می کنند بلکه پیشتر به تظاهرات مسالمت آمیز زنان صنعا که به مناسبت چهلمین روز کشته شدن علی عبدالله صالح برگزار شده بود، تعدی کرده و زنان را خیابام مورد ضرب و شتم قرار دادند.

کودتاگران حوثی پس از اشغال صنعا گروهی از زنان موسوم به «زینبی‌ها» که به ح.ثی ها وابسته‌اند را تشکیل و برای بازداشت و سرکوب زنان معترض یمنی به خیابان و مراکز تجمع زنان گسیل می کنند.