.
.
.

الحریری: اقتصاد ما در وضعیتی بسیار دشوار قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعد حریری، نخست وزیر لبنان، روز پنجشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت، انتظار می رود ظرف یک هفته تا 10 روز دولتی جدید در لبنان تشکیل شود.

الحریری گفت که وضعیت اقتصادی کشور بسیار دشوار است و بیش از این دیگر مسئله تشکیل دولت نباید به تعویق بیفتد.

پس اعلام نتایح انتخابات پارلمانی لبنان در ماه مه سال جاری اختلافات سیاسی میان گروهها و شخصیت‌های این کشور مانع شکل گیری یک دولت بر اساس اتحاد ملی شده است

تاخیر تشکیل دولت در کشوری چون لبنان که یکی از بالاترین نرخ‌های بدهی را در جهان دارد، باعث نگرانی شدید مردم این کشور شده است.

الحریری گفت:«وضعیت دشوار اقتصادی کشور اختلافات داخلی را تحمل نمی کند ما به عنوان احزاب لبنانی باید همه تلاش خود را برای حمایت از لبنان انجام دهیم تا بتوانیم با همکاری یکدیگر این کشتی را به ساحل امن برسانیم ؛ این را باید به شما بگویم که اوضاع اقتصادی لبنان بسیار دشوار است».

نخست وزیر لبنان افزود:«راه حل هایی وجود دارد که من و رئیس جمهوری آن را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و به خواست خدا، ظرف یک هفته تا 10 روز دولت تشکیل می‌شود».

الحریری با رد اینکه فشارهای منطقه‌ای و دخالت کشورهای خارجی مانع تشکیل دولت شده، گفت:«همه باید برای با هماهنگی جهت تشکیل دولت فداکاری کنند».

نخست وزیر لبنان روز چهارشنبه گفته بود که او نسبت به تشکیل کابینه دولت در اسرع وقت بسیار خوشبین است.

او پس از دیداری که با میشل عون داشت گفت:«ما موافقت کردیم که به دلیل وضعیت دشوار اقتصادی باید به روند تشکیل دولت سرعت دهیم ».

در همین حال نبیه بری رئیس پارلمان لبنان، روز چهارشنبه گفت، چشم اندازی و امیدی برای تشکیل دولت جدید بوجود آمده است.

به گزارس یکی از کانال‌های تلویزیونی لبنان علی بزی یکی از نمایندگان پارلمان لبنان به نقل از بری گفته است که فراکسیون‌های سیاسی این کشور در پارلمان برای تشکیل دولت به توافق رسیدند.