.
.
.

علمای پاکستان و افغانستان در باره برگزاری نشست مشترک توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای علمای افغانستان روز سه شنبه 2 اکتبر 2018 اعلام کردند، علمای این کشور و پاکستان در مورد برگزاری نشستی مشترک در مورد جنگ در افغانستان توافق کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا، نور پاچا همت، عضو شورای علمای افغانستان می گوید که یک هیئت هفت نفری این شورا برای گفتگو در بارۀ این نشست، هفتۀ گذشته از اسلام آباد دیدار کرد و با عالمان دین پاکستان به توافق رسید.

نورپاچا همت امیدوار است که عالمان دین پاکستان در این نشست نیز جنگ افغانستان را ناروا اعلام کنند، اما می گوید که زمان این نشست تاکنون مشخص نشده است.

هیئتی از شورای علمای افغانستان روز جمعه 27 سپتامبر امسال به ریاست عطاالله لودین، عضو شورای علمای این کشور وارد پاکستان شد و با علما پاکستانی گفتگو کردند.

سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در این باره گفت:«تا بتوانیم در آینده نزدیک یک نشست مشترک علمای کرام افغانستان و علمای کرام پاکستان را بخاطر بحث و بررسی اوضاع صلح و امنیت افغانستان از دید هدایات دینی و احادیث نبوی تدویر کنیم».

قابل ذکر است که قبلآ نشست علما در کشورهای پادشاهی عربی سعودی، اندونیزیا و افغانستان در مورد روند صلح برگزار شده بود و علمای جهان اسلام جنگ جاری و حملات انتحاری در افغانستان را حرام اعلام کرده بودند.