.
.
.

صندوق سرمایه‌گذاری سعودی ادعای تعلیق پروژه انرژی خورشیدی را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در صندوق سرمایه‌گذارهای کلان سعودی روز سه شنبه دوم اکتبر گزارش منتشر شده از سوی روزنامه «وال ستریت ژورنال» و ادعای مبنی بر تعلیق کار بر روی طرح انرژی خورشیدی متعلق به گروه سویفت بانک را نادرست خواند.

ارزش این طرح بالغ بر 200 میلیارد دلار است که پادشاهی سعودی در زمینه انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کرده است.

صندوق سرمایه گذاری‌های کلان سعودی در چارچوب پاسخ به ادعاهای مطرح شده در برخی گزارش‌ه توسط برخی روزنامه‌ها اعلام کرد، این صندوق همچنان در حال فعالیت مشترک با صندوق چشم‌انداز سویفت بانک و سایر موسسه‎ها برای اجرای طرح‌های بسیار بزرگ و گستردهای است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی، این طرح بهرره برداری از انرژی خورشیدی در این کشور را متحول خواهد کرد. سعودی میلیاردها دلار برای اجرای این طرح بزرگ اختصاص داده است .

صندوق سرمایه‌گذاریهای کلان در این رابطه به بیانیه رسمی اشاره کرد که پیش از این در ماه مارس 2018 صادر شده و در آن قراردادهایی شامل طرحهایی در زمینه تولید انرژی خورشیدی و علاوه بر آن طرحهای مشترکی برای ساخت و توسعه پانلهای خورشیدی در سطح وسیع در پادشاهی عربی سعودی اعلام شده است.

علاوه بر این این طرح‌ها نیز شامل برنامه‌های پژوهش، توسعه و آموزش استعدادها و تربیت نیروهای متخصص در این بخش است.

همچنین این برنامه‌ها با هدف ایجاد پروژه‎های بلند پروازانه در زمینه بهره‌برداری از انرژی خورشیدی همچنان در مسیر صحیح و در چارچوب جدول زمانبندی شده در حال پیشرفت است.

پادشاهی عربی سعودی همزمان با این تلاشها در جهت اجرایی کردن استراتژی کلان خود برای بهرهبرداری از انرژیهای تجدیدپذیر گام بر میدارد تا در مقدمه کشورهای پیشرفته در زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر قرار گیرد.

همزمان با پیشرفت برنامه چشم‎انداز توسعه 2030 وزارت انرژی، صنایع و منابع معدنی با هماهنگی دیگر نهادها برنامه‌ای را برای متحول کردن بخش انرژی جهت ایجاد توانمندی و رقابت پایدار در دست دارد تا مشارکت قوی و فعال بخش خصوصی را به همراه داشته باشد.