پادشاه سعودی به قاضی شیعه که به دستور ایران کشته شد، مدال ملک عبدالعزیز اهدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به دستور خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه پادشاهی عربی سعودی مدال درجه یک ملک عبدالعزیز به قاضی محمد الجیرانی تعلق گرفت و به بازماندگان او تقدیم شد. قاضی الجیرانی در دسامبر 2016 از مقابل منزلش در شهرک تاروت استان القطیف ربوده و کشته شد.


ولید بن محمد الصمعانی، وزیر دادگستری سعودی روز یکشنبه 30 سپتامبر 2018 به نیابت از پادشاه این کشور مدال ملک عبدالعزیز را تقدیم بازماندگان قاضی الجیرانی کرد.


وزیر دادگستری سعودی از تصمیم پادشاهی این کشور برای اعطای مدال درجه ملک عبدالعزیز به بازماندگان قاضی الجیرانی را ستود؛اقدامی که ستایش از سابقه پر افتخار قاضی الجیرانی و دقت او در امور قضایی توصیف شد.

پیش از این روزنامه "الشرق الأوسط" به نقل از منابع خاص گزارش کرد که ربایندگان قاضی محمد الجیرانی پس از ربودن او و پنهان کردنش در یک مزرعه دور افتاده در منطقه العوامیه، 48 ساعت پس از ربودنش با مشکلاتی در زمینه نگهداری او مواجه شدند و به همین دلیل از یک مقام دینی در ایران کسب تکلیف کردند و طرف ایرانی نیز فتوای قتل این قاضی شیعه را صادر کرد.


قاضی محمد الجیرانی در دسامبر 2016 از مقابل منزلش در شهرک تارون استان القطیف سعودی ربود شده و جسدش در دسامبر 2017 پیدا شد. دو تن از ربایندگان الجیرانی در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید