امارات: ایران هیچگاه «خرابکاری‌‌‌اش» در منطقه را متوقف نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، شامگاه شنبه 29 سپتامبر 2018 طی سخنانی در سازمان ملل گفت، ایران به دنبال تضعیف و تهدید صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی است.

عبدالله بن زاید گفت: «این رویکرد ایران و تهدیدهای این کشور وقتی به مرز یمن و پادشاهی سعودی رسید، ما تصمیم گرفتیم تا در مقابل این تهدیدها بایستیم».

وزیر خارجه امارات با تاکید بر اینکه ایران هرگز خرابکاری در منطقه را متوقف نکرده، گفت:«از ایران می‌خواهیم که حق ما را در رابطه با جزایر اشغال شده "طنب الاکبر، طنب الاصغر و ابوموسی" را به ما بازگرداند.

وزیر خارجه امارات با اشاره به جنگ یمن گفت:«پادشاهی سعودی در معرض موشک‌های بالستیک ایران که از طریق شبه نظامیان حوثی وابسته به تهران در یمن به سوی سعودی شلیک می‌شوند.»

وی افزود :«شبه نظامیان حوثی تمام پیشنهادها و طرح‎های ارائه شده برای صلح در یمن از جمله گفتگوهای ژنو را رد کردند».

وی تاکید کرد که اوضاع برخی کشورها به جایی رسیده که در اختیار تروریست‌ها منبر رسانه‌ای ارائه می‌دهند گفتمان نفرت پراکنی خطرناک را از این رسانه‌ها ترویج می‌کنند. ما در سیاست خود با افراط گرایی و با تروریسم مقابله می کنیم و این سیاست ما ثابت و استوار است و بین گروه‌های تروریستی به هر شکلی که باشند نیز فرقی قائل نیستم».

وزیر خارجه امارات گفت: «منطقه عربی ما نیاز به تغییرات دارد تا از وضعیت هرج و مرج به ثبات برسد. ما آماده‌ایم تا به مناطق آسیب دیده، جنگ زده و مناطقی که بر اثر حوادث طبیعی زیان دیده‌اند کمک و خدمات ارائه دهیم ».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید