ارتش ملی یمن جاده ارتباطی حجه-صعده را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در یمن روز یکشنبه 30 سپتامبر 2018 در گزارشی اظهار داشت، ارتش ملی یمن با حمایت ائتلاف عربی جاده بین المللی که استان حجه، مران و صعده را به هم وصل می‌کند را به کنترل خود درآورد.

طبق این گزارش، این جاده به عنوان یک گذرگاه راهبردی مهم و استراتژیک به شمار می‌رود.

از طریق این شاهراه ارتش ملی یمن می تواند کمک های امدادی را به مناطق محاصره شده برساند و راهی برای غیر نظامیان که تلاش می کنند از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان حوثی خارج و به مناطق تحت کنترل حکومت قانونی منتقل شوند.

ارتش یمن در تاریخ 19 سپتامبر بر مناطق «وفج، حرض، و حجه را به کنترل خود درآورد این مناطق پس از درگیری شدید با حوثی‌ها و پس از اینکه این گروه کودتاگر تلفات سنگینی را متحمل شد، به کنترل ارتش ملی یمن درآمد.

ژنرال محمد الحجوری، فرمانده نیروهای ویژه ارتش یمن در منطقه «حینه» گفت، که نیروهایش موفق به کنترل دره وفج، حرض و روستاهای مجاور آن از جمله روستای شیلیله در جنوب استان حرض شدند.

در استان تعز ارتش ملی یمن با آتش سنگین توپخانه مواضع حوثی‌ها در شرق استان الصلو را هدف قرار داد. یک منبع میدانی گفت گلوله باران مواضع حوثی‌ها در الصلو باعث تحمل تلفات سنگین این گروه شد.

در همین حال منابع خبری از درگیری‌های شدید میان ارتش ملی یمن و شبه نظامیان حوثی در شرق شهر تعز خبر دادند.این منبع همچنین گفت که ارتش همچنین تلاش های شبه نظامیان را برای پیشبرد و مجبور نمود از آن فرار کند، پس از آن که تلفات را در صفوف خود قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید