محاکمه فوری یک تبعه خارجی در امارات به اتهام جاسوسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دادستانی کل دولت امارات متحده عربی پنج‌شنبه 27 سپتامبر از بازداشت یک تبعه خارجی به اتهام جاسوسی و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، خبر داد.

به گزارش العربیه، حمد سیف الشامسی، مشاور دادستان کل دولت امارات متحده عربی تاکید کرد که یک تبعه خارجی در این کشور به اتهام تلاش برای دسترسی به اطلاعات محرمانه، اسرار دولتی و جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه بازداشت و پرونده او را برای محاکمه فوری به دادگاه ذیصلاح ارجاع داده شد.

دادستانی کل امارات متحده عربی اعلام کرد گزارشی را از یک شهروند اماراتی دریافت کرده که حاکی از این است که یک تبعه خارجی در امارات دست به فعالیات‌های مشکوکی زده و برای دسترسی به اطلاعات محرمانه و اسرار دولتی تلاش کرده است.

دادستانی کل امارات با تشکیل یک تیم، تحقیقات و بررسی‌های خود در خصوص فعالیت‌های مشکوک این شخص را آغاز کرد و پس از جمع‌آوری دلایل و شواهد کافی برای اثبات جرم معلوم شد که این شخص در تلاش برای جمع‌آوری اطلاعات محرمانه و اسرار دولتی در زمینه‌هایی مرتکب جرم شده است.

دادستانی کل امارات گفت این تبعه خارجی در پی ارائه دلایل و شواهد اثبات جرم در روند بازجویی‌ به جرم‌های خود و ارتباط طرف بیگانه‌ای که برای آن کار می‌کرده اعتراف کرد و در همین راستا پرونده‌اش برای رسیدگی فوری به دادگاه ذیصلاح ارجاع شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید