حوثی‌ها مانع فرود هواپیمای سازمان ملل برای انتقال فرزندان علی عبدالله صالح شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی، روز جمعه، از فرود هواپیمای سازمان ملل در فرودگاه بین‌المللی صنعا جلوگیری کردند. بر اساس توافق قبلی با سازمان ملل متحد قرار بود این هواپیما دو فرزند علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین یمن را به خارج از یمن منتقل کند.

به موجب جزئیات توافق به عمل آمده برای آزاد کردن فرزندان صالح میان سازمان ملل متحد با شبه‌نظامیان حوثی، به یک هواپیما ماموریت داده شد تا برای انتقال پسران علی عبدالله صالح (صلاح و مدین) به خارج از یمن حوثی به صنعاء پرواز کند.

این هواپیما از فرودگاه عمان پایتخت اردن به سوی صنعا به پرواز در آمد اما حوثی‌ها مانع از فرود آمدن آن شدند و هواپیمای سازمان ملل متحد را مجبور به بازگشت کردند.

پس از عدم پذیرش هواپیما و عدم پاسخ شبه‌نظامیان حوثی، این امر نشانگر جدی نبودن شبه‌نظامیان حوثی و ادامه نقض مداوم میثاق‌ها و معاهدات از سوی آنها است.

گفتنی است که حوثی‌های مورد حمایت ایران اینک خواهان ورود یک هواپیمای عمانی به فرودگاه بین‌المللی صنعا برای انتقال نزدیکان علی عبدالله صالح به مسقط پایتخت عمان شده‌اند، در حالی که ائتلاف عربی حمایت از مشروعیت به رهبری پادشاهی سعودی موافقت کرد که یک هواپیمای متعلق به سازمان ملل متحد انتقال آنان را برعهده بگیرد اما این پیشنهاد از سوی حوثی‌ها رد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید