ملک سلمان: همه در برابر قانون برابرند وهیچ‌کس «مصونیت» ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی روز پنجشنبه 27 سپتامبر 2018 طی سخنانی در مدینه منوره تاکید کرد که همه سعودی‌ها در برابر قانون باهم برابر هستند و هیچکس از «حق مصونیت» برخوردار نیست.

پادشاه سعودی گفت: «در پادشاهی سعودی فرقی میان افراد وجود ندارد، شاید در برخی کشورهای برای عده‌ای مصونیت قانونی وجود داشته باشد اما در این کشور هر کسی می‌تواند علیه هر کس دیگری شکایت کند، همانطور که در دوره ملک عبدالعزیز اینچنین بود».

ملک سلمان این سخنان را طی مراسمی که در شهر مدینه منوره در حضور شماری از مسئولان و مردم این شهر برگزار شده بود ایراد.

پادشاه سعودی خطاب به مردم مدینه گفت: «خداوند بیامرزد کسی که عیب‎هایم را به من گوشزد کند اگر چیزی به زیان دین‌تان، میهن‌تان یا به زیان شهروندان این کشور دیدید بگویید، خداوند از شما خشنود خواهد شد».

ملک سلمان در سخنان خود تاکید کرد، از اینکه به او و پادشاهان سعودی پیش از او لقب «خادم الحرمین الشریفین» داده‌اند، افتخار می‌کند.

وی گفت: «من افتخار می‌کنم که لقبم خادم حرمین شریفین است، این مایه عزت و شرف است که ما به خانه خدا و اماکن مقدس مانند مکه و مدینه خدمت کنیم، خدا را شکر می‌کنیم که با چنین رویکردی در میان دولت و ملت سعودی، ما در مکه و مدینه به حجاج خانه خدا و زائران عمره خدمت می‌کنیم.»

ملک سلمان بعد از ظهر روز چهارشنبه با حضور در مدینه چندین پروژه از جمله بیمارستان تخصصی ملک فیصل بن عبدالعزیز و پروژه عمرانی توسعه مسجد النبی را افتتاح کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید