آلمان: امیدواریم سفیر سعودی به زودی به برلین بازگردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی دولت آلمان روز چهارشنبه 26 سپتامبر 2018 اظهار امیدواری کرد که سفیر پادشاهی عربی سعودی به زودی به برلین بازگردد.

سخنگوی دولت آلمان، پادشاهی سعودی را شریکی مهم در منطقه توصیف کرد که آلمان خواهان همکاری با آن است. او همچنین خبر داد که عادل الجبیر، وزیر امور خارجه سعودی، هایکو ماس، همتای‌ آلمانی‌اش را برای سفر به ریاض دعوت کرده است.

ریاض روز سه‌شنبه 25 سپتامبر از سخنان وزیر امور خارجه آلمان و خواست و تلاش او برای تقویت روابط و افزایش سطح همکاری‌ها میان آلمان و سعودی در همه زمینه‌ها استقبال کرد.

سعودی همچنین روابط میان دو کشور را استراتژیک خوانده و آن را برای ریاض و برلین مهم توصیف کرد و به نقش مهم دو کشور در امنیت و ثبات منطقه و جهان و نقش مهم دو کشور در اقتصاد جهانی اشاره کرد.

عادل الجبیر از هایکو ماس دعوت کرد در اولین فرصت به سعودی سفر کند تا فصل جدیدی از روابط و همکاری در همه زمینه‌ها، به نحوی که منافع هر دو طرف را تامین کند، آغاز شود.

وزیر امور خارجه آلمان در یک نشست خبری مشترک با همتای سعودی‌اش در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: «در ماه‌های گذشته روابط ما در دچار سوء تفاهمی شد که با روابط قوی و استراتژیک ما و پادشاهی عربی سعودی کاملا در تناقض بود. ما برای این امر به شدت متاسفیم.»

ماس با تاکید بر نقش حیاتی و محوری سعودی در منطقه، افزود: «ضروری بود که در تماس‌ها و گفتگوهایمان بیشتر شفاف می‌بودیم تا مانع سوء تفاهم میان آلمان و پادشاهی سعودی شویم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید