محاکمه 169 متهم به عضویت در «حزب الله بحرین» آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادستانی بحرین سه‌شنبه 25 سپتامبر، از آغاز محاکمه 169 متهم عضویت در گروه مسلح «حزب الله بحرین» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، احمد الحمادی رئیس دادستانی جرایم تروریستی بحرین گفت: «دادستانی جرایم تروریستی، تحقیقات درباره گروه ترویستی که حزب الله بحرین نامگذاری شده است را به پایان رساند. پرونده 169 متهم در اختیار دادگاه قرار گرفت. 111 متهم در بازداشت هستند. آن‌ها به بنیانگذاری و پیوستن به گروه تروریستی، بمب‌گذاری، اقدام به قتل، دریافت آموزش اسلحه و مواد منفجره، در اختیار داشتن و ساخت مواد منفجره، در اختیار داشتن اسلحه بدون مجوز، تامین مالی گروه تروریستی، نقل و انتقال اموال مربتط با گروه تروریستی، پنهان کرده اسلحه و مواد منفجره و تخریب اموال دولتی و غیر دولتی متهم هستند. اولین جلسه بررسی اتهامات 2-10-2018 در دادگاه بزرگ کیفری چهارم برگزار می‌شود».

برپایه این گزارش، دادستانی کل، گزارشی از اداره کل آگاهی جنایی درباره تشکیل «هسته‌ای تروریستی» در کشور بحرین دریافت کرده بود. این گزارش می‌افزاید که این گروه، برپایه فرمان‌های صادره از سوی رهبران و سپاه پاسداران ایران برای متحد کردن «نیروهای گروه‌ها و جریان‌های تروریستی بحرینی در جلسات برگزار شده با رهبران مقیم ایران این گروه‌ها و جریان‌ها» تشکیل شده است.

این گزارش می‌افزاید که فرمان صادره خواستار «هماهنگی میان نیروهای آموزش دیده این گروه‌های تروریستی» شده بود؛ همچنین وعده «ارائه پشتیبانی فنی، لجستیک و مالی» داده شد تا همه آن‌ها «در یک گروه تروریستی واحد با نام حزب‌الله بحرین گردهم آیند».

خبرگزاری رسمی بحرین افزوده است: «برپایه درخواست دادستانی، تحقیقات امنیتی آغاز شد. نتایج تحقیقات مشارکت 169 متهم در این گروه را نشان داد. 111 متهم دستگیر شدند و حکم دستگیری بقیه هم صادر شد. متهمان به پیوستن به گروه تروریستی، بمب‌گذاری، اقدام به قتل، مشارکت در دوره‌های استفاده از اسلحه و مواد منفجره در اختیار داشتن و ساخت مواد منفجره، در اختیار داشتن اسلحه بدون مجوز، تامین مالی گروه ترورستی، نقل و انتقال اموال مرتبط با گروه تروریستی، پنهان کرده اسلحه و مواد منفجره و تخریب اموال دولتی و غیر دولتی، اقرار کردند».

این گزارش افزود که اماکن سکونت متهمان و مخفی‌گاه‌هایشان بازداشت شد.

برپایه این گزارش، لایحه اتهامی برپایه تحقیقات، گفته‌های متهمان، تجهیزات کشفف و ضبط شده، گزارش‌های فنی و پزشکی و همچنین تصاویر ثبت شده از برخی متهمان تهیه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید