دیدبان حقوق بشر سوریه: نیروهای اسد صدها «تروریست» را به ادلب منتقل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای نظام سوریه به ریاست بشار اسد، بامداد دوشنبه 24 سپتامبر، صدها «تروریست» را از استان دیرالزور واقع در شرق سوریه به استان ادلب واقع در غرب این کشور منتقل کردند.

استان ادلب آخرین منطقه تحت کنترل مخالفان سوری و گروه‌های تندرو در سوریه به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه آمده است که «تروریست‌ها» شبانه از استان دیرالزور واقع در مرزهای عراق، به استان ادلب منتقل شدند.

این گزارش افزود: «نیروهای نظام سوریه و نیروهای ایرانی، 400 تن از جنگجویان داعش را نیمه شب یکشنبه، از منطقه آل‌بوکمال واقع در نزدیکی مرزهای عراق منتقل کردند». این گزارش ادامه داد: «این تروریست‌ها به مناطقی رسانده شدند که نزدیک مناطق تحت کنترل گروه‌های تندرو در ادلب است. آن‌ها سحرگاه دوشنبه به ادلب رسیدند».

بنا بر این گزارش: «هنوز مشخص نیست که 400 نیروی داعش، به حومه شرق این استان رسیده‌اند یا نه، در این منطقه هسته‌های داعش فعال هستند».

نظام سوریه در تلاش است تا کنترل ادلب را باز پس گیرد. روسیه و ترکیه اخیرا با توافقی برای ایجاد منطقه خالی از سلاح در حد فاصل میان نیروهای نظام و گروه‌های مخالف دست یافته‌اند. هدف از این توافق، جلوگیری از حمله نظامی است که از چند هفته پیش نظام سوریه خود را برای آن آماده می‌کنند؛ حمله‌ای که نگرانی سازمان ملل متحد را از به وقوع پیوستن «فاجعه انسانی» زنده کرده است.

هیئت تحریر الشام (النصره سابق)، کنترل اکثر استان ادلب را در دست دارد. گروه‌های دیگری از جمله جنبش «احرار الشام» نیز مناطق دیگری از استان را کنترل می‌کنند.

نیروهای نظام سوریه اوایل سال جاری میلادی، مناطقی در حاشیه شرق استان ادلب را در دست گرفتند.

در استان ادلب و برخی مناطق هم‌جوارش، حدود 3 میلیون تن زندگی می‌کنند. نیمی از آن‍ها از مناطقی دیگر به ادلب پناه آورده‌اند. برخی گروه‌های مخالفی که با زمین گذاشتن اسلحه از جمله در حومه شرقی دمشق مخالفت کردند نیز به ادلب منتقل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید