آمریکایی‌ها روز ملی سعودی را اینگونه به دانشجویان این کشور تبریک گفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشگاه کورنل در شهر ایثاکا ایالت نیویورک آمریکا با نواختن سرود ملی پادشاهی عربی سعودی توسط ساعت رسمی، 23 سپتامبر 2018، هشتاد و هشتمین سالروز تاسیس سعودی را به دانشجویان این کشور در آمریکا تبریک گفت.

این اقدام دانشگاه کورنل توجه بسیاری از دانشجویان این دانشگاه و به ویژه دانشجویان سعودی را به خود جلب کرد و ویدئوهای متعددی از این موضوع در شبکه‌های اجتماعی منتشر و این موضوع نشانه‌ای از روابط مستحکم سعودی و آمریکا دانسته شد.

دانشجویان سعودی همچنین از ریاست دانشگاه و دانشجویانی که از کشورهای مختلف انجام این موضوع مشارکت داشته‌اند، تشکر کردند.

دانشگاه کورنل یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های آمریکاست که بین 10 دانشگاه اول این کشور و بین 20 دانشگاه برتر جهان جای دارد.

در 15 سپتامبر 2018 نیز دانشگاه وسترن نیوانگلند در حضور خانواده‌های دو دانشجوی فقید سعودی، سامی السدحان جانشین سفیر سعودی در آمریکا، محمد العیسی وابسته فرهنگی سفارت سعودی، خالد الشریف سرکنسول سعودی در نیویورک و تعدادی از اساتید دانشگاه به جاسر آل راکه لیسانس افتخاری مهندسی شهرسازی و دانشگاه هارتفورد لیسانس افتخاری مهندسی به ذیب الیامی اهدا کرد.

در ماه ژوئیه 2018 ذیب الیامی و جاسر آل راکه، دو دانشجوی مهندسی سعودی دو هفته پیش از فارغ‌التحصیلی، پس از آنکه دو کودک آمریکایی را که گرفتار امواج رودخانه چکوبی در ایالت ماساچوست آمریکا شده و در شرف غرق شدن بودند را نجان دادند، جان باختند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در 18 آگوست 2018 از طرف خود و به نمایندگی از ملت آمریکا در دو پیام به خانواده‌های دو دانشجوی سعودی فداکار خالصانه تسلیت گفت و فداكاری و ايثار این دو دانشجوی سعودی در نجات دو کودک آمریکایی را کاری انسان‌ دوستانه، عالی و پرفضیلت دانسته که هرگز از یادها نخواهد رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید