ملک سلمان: ما بدنبال دستیابی به پیشرفت‌های بیشتری برای ملتمان هستیم

پیام تبریک ملک سلمان به مردمش بمناسبت 88مین سالگرد تاسیس پادشاهی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی طی پیامی «روز ملی» پادشاهی سعودی که مصادف با هشتاد و هشتمین سالگرد تاسیس دولت معاصر این کشور است، را به ملت خود تبریک گفت.

پادشاه سعودی در این پیام کوتاه برای مردم این کشور امنیت، ثبات و رفاه بیشتر را برای همه مردم این کشور آرزو کرد.


ملک سلمان گفت:« خداوند بزرگ را به خاطر برکت، امنیت و ثبات منت ادای خدمت به حرمین شریفین را به ما عطا کرده ستایش می‌کنم».
ملک سلمان افزود:«ما به مناسبت روز ملی که مصادف است با 88ـ مین سالگرد تاسیس کشور ماست، به دنبال دستیابی به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بیشتری برای کشور و ملتمان هستیم».

اغلب رهبران کشورهای عربی و اسلامی این مناسبت را به پادشاه سعودی و مردم این کشور تبریک گفتند.

روز ملی سعودی


کشور سعوردی هر ساله در تاریخ 23 سپتامبر تا یک هفته مراسمی را به مناسبت تأسیس دولت معاصر پادشاهی سعودی توسط بنیانگزار آن ملک عبدالعزیز آل سعود در سال 1932 میلادی جشن گرفته می‌شود. این روز در این کشور تعطیل رسمی است.

با تغیراتی که در راستای اصلاحات و تغیرات ساختاری در نهادها و قوانین این کشور به وسیله شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی سعودی در این کشور ی انجام شد، مراسم امسال با سال‌های گذشته تفاوت فراوانی داشت.


در مراسم امسال هنرمندان، جوانان ، زنان و کودکان با آزادی بیشتری در این مراسم شرکت کردند.

در سال‌های گذشته مراسم بیشتر جنبه سنتی داشته و به شکل محدود اداره می‌شد اما امسال به کلی متفائت بوده است.

رسانه های سعودی تصاویری از جشن‌هایی که مردم سعودی در شهرهای مختلف از جمله ریاض، پایتخت این کشور به مناسبت هشتاد و سومین ساللگرد روز ملی کشورشان برپا کردند، منتشر کردند همچنین سفارتخانه‌های سعودی در کشوری مختلف نیز که هر سال به همین مناسبت میزبان مراسمی با حضور شخصیت‌های سیاسی و دیپلماتیک انجام می داد، امسال نیز با شکوهتر این مراسم را انجام دادند.

پادشاهی سعودی 23 سپتامبر را به عنوان روز ملی اعلام کرده و آن را جشن می‌گیرند اما معمولا جشن‌ها تا دو سه روز به صورت منظم و گاهی خود جوش توسط مردم این کشور ادامه می‌یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید