شاهزاده محمد بن سلمان: اجازه نمی‌دهیم کسی به امنیت‌مان دست‌درازی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، وزیر دفاع و جانشین شورای وزیران این کشور در هشتاد و هشتمین سالگرد تاسیس سعودی گفت: «این روز، روزی است که ما آنچه موسس کشورمان و بنیانگذار نهضتمان ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود که خدا او فرزندان نیکش را بیامرزد انجام داد، بیاد می‌آوریم.»

ولی عهد سعودی در سخنرانی سالروز تاسیس این کشور به پیشرفت و توسعه سعودی در دوران رهبری خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن العزیز نیز اشاره کرده و او را ستود.

متن سخنرانی شاهزاده محمد بن سلمان در روز ملی این کشور به شرح زیر است:

سپاس خدای را و درود بر پیامبرش که پیامبری بعد از او نیست. کشور بزرگ ما امروز را با یادآوری پادشاه موسس عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود – رحمت خدا بر او باد – با توفیق الهی و وطن را متحد کرده و حکومت را پایه نهاد و پس از او فرزندان نیکش مسیر آبادانی این کشور عظیم را ادامه دادند، جشن می‌گیرد.

ما در روز ملی‌مان افتخار می‌کنیم به دستاوردهای کشور عزیزمان و جایگاه بین‌المللی، اسلامی و عربی آن و به نقش موثرش در تحقق امنیت و صلح اقلیمی و بین‌المللی و دستاوردهای اقتصادی و توسعه‌ای که با کار سازمان‌یافته برای تحقق توسعه اقتصادی و امنیت اجتماعی از طریق تلاش پسران و دختران [سعودی] و با همکاری با همه نهادهای دولتی و در دستور کار قرار دادن اصول شفافیت و عدالت برای تقویت پاکی و مبارزه با فساد و تلاش جدی برای تحقق اهداف چشم‌انداز 2030 که آینده را مفتخر کرده و می‌کوشد با پیگیری مستمر و رهنمودهای حکیمانه و حمایت ادامه‌دار مولایم خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود که خدای نگهدارش باد، کشور عزیزمان را در بالاترین جایگاه بین‌المللی قرار دهد.

این مناسب عزیز ما را به شکر خدای متعال به خاطر آنچه به کشورمان در زمینه خدمت به حرمین شریفین و خدمت به حجاج، عمره‌گذاران و زوار عطا کرد، وا می‌دارد. خدمتی که خود را در موفقیت بزرگ موسم حج و تشکر مستمر آنها که توفیق حج نصیبشان شد از تلاش‌های دولت پادشاهی عربی سعودی و مردم مهمان‌نوازش و کوشش مستمر برای توسعه مشاعر مقدسه و خدماتی که حج‌گذاردن را تسهیل می‌کند، نشان داد.

کشور عزیز ما که اسلام از آن آغاز شد و نور پیامبری در آن تابید، به اصول دین حنیف، دین میانه‌روی و اعتدال پای‌بند خواهد ماند و بنا به دستورات مولایم خادم الحرمین الشریفین که گفت «تندروهایی که اعتدال را انحلال می‌دانند و باور مداراگر ما را برای تحقق اهدافشان به کار می‌گیرند، جایی در میان ما ندارند. آنها که مبارزه ما با تندروی را انحلال دانسته و مداراگری دین را برای تحقق اهدافشان به کار می‌گیرند، جایی نخواهند داشت»، بی‌تردید با طرفداران تندروی و تروریسم خواهد جنگید و اجازه نخواهد داد کسی به حاکمیت کشورمان دست‌اندازی کرده یا امنیت آن را خدشه‌دار کند. در این روز از یاد نبریم تلاش‌های فرزندان دلیر این کشور را در همه میادین و در راس آنها سربازان وطن و حامینان امنیتش را که زیباترین حماسه‌ها را برای حمایت از دین و وطن خلق کردند و از خدا تعالی می‌خواهم شهیدان را قرین رحمت و آمرزش کرده و مجروحان را شفا دهد.

خداوند رهبر ما، مولایم خادم الحرمین الشریفین را حفظ کرد و امنیت و توسعه را به کشور عزیزمان ارزانی فرماید. او شنونده و برآورنده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید