آمریکا: ایران با بکارگیری گفتمان دینی برای برهم زدن ثبات و امنیت منطقه می‌کوشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی کیلی، نماینده دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه پنج شنبه 20 سپتامبر ایران را به تلاش برای برهم زدن ثبات و امنیت منطقه متهم کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت:«ایران با بکارگیری گفتمان دینی برای برهم زدن ثبات و امنیت منطقه می‌کوشد».

هیلی در جلسه روز پنجشنبه شورای امنیت با انتقاد از رویکردهای ایران در منطقه خاورمیانه گفت:‌« تهران همچنان در تلاش برای بر هم زدن ثبات کشورهای منطقه است».

هیلی افزود: رژیم ایران از دیکتاتورهایی حمایت کرده که علیه مردم خودشان از گاز شیمیایی استفاده کرده اند. تهران به سیتزه جویان موشک می دهد، به جنگجویان و تروریست های خارجی منابع می دهد و علیه منافع و سیاست های شورای امنیت فعالیت دارد. در سراسر خاورمیانه، جمهوری اسلامی ایران حاکمیت همسایگان خود را به خطر می اندازد. در لبنان، سوریه و یمن به طور کامل به حاکمیت آنها بی توجه است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل افزود:‌ در ماه‌های اخیر تجاوزات ایران افزایش یافته و به طور آشکار نیروهای نیابتی با پول، آموزش و تجهیزات تهیه شده از سوی تهران در عراق فعالیت دارند.

هیلی در پایان سخنان خود با اشاره به جزئیات فعالیت های ایران در عراق گفت تهران می خواهد عراق ضعیف بماند تا فعالیت‌های تروریستی خود را در آنجا توسعه بدهد. مداخلات ایران نه تنها مانع پیشرفت مردم عراق نیست بلکه مایه درگیری و جنگ بیشتر در آنجاست.

هیلی در ادامه گفت: «ایران منطقه‌ای ویژه برای خود در عراق تاسیس کرده تا از آن برای حمایت مالی و آموزش گروه‌های شبه نظامی وابسته‌اش بپردازد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید