یمن.. ارسال نیرو و تجهیزات نظامی به الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن و ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، پنجشنبه 20 سپتامبر از ارسال نیروی و تجهیزات نظامی بزرگی به شهر الحدیده خبر دادند که شامل نیروهایی از ارتش، تیپ «غول‌پیکرها»، اسلحه سنگین و اسلحه سبک می‌شود.

درگیری‌ها میان نیروهای ارتش یمن و شبه‌نظامیان حوثی در شرق شهر الحدیده و جبهه‌های دیگر همچنان ادامه دارد. در همین حال جنگنده‌های ائتلاف، مواضع و تحرکات شبه‌نظامیان حوثی را بمباران می‌کنند.

منابع آگاه گفتند که درگیری‌هایی در نزدیکی کارخانه یمانی در جاده صنعا «کیلو 7» واقع در شرق شهر روی داد.

خیابان ساحلی کورنیش نیز شاهد درگیری بود که با بمباران هوایی مواضع و تحرکات حوثی‌ها توسط هواپیماهای ائتلاف، همراه شد.

پیش از این ارتش و ائتلاف عربی، از آغاز مرحله‌ای دیگر از عملیات آزاد سازی شهر و بندر استراتژیک الحدیده از چند محور خبر داده بودند. این عملیات پس از استحکام مواضع ارتش یمن در منطقه «کیلو 16» و قطع مهم‌ترین خطوط امداد رسانی حوثی‌ها میان صنعا و الحدیده آغاز شد.

در صعده خاستگاه حوثی‌ها هم نیروهای ارتش یمن، موفق به پیشروی در منطقه کوه‌های مران شدند و خود را به مناطق مشرف بر مزار حسین الحوثی بنیانگذار گروه شبه‌نظامی حوثی در منطقه الجمیجمه رساندند.

نیروهای ارتش در شمال مران، جایی که عبد الملک الحوثی رهبر شبه‌نظامیان سنگر گرفته هم پیشروی کردند.

منابع نظامی گفتتند که شبه‌نظامیان طی 10 روز گذشته، بیش از 1300 تن از نیروهای خود را طی 10 روز گذشته در درگیری‌های رشته کوه مران در بخش حیدان در صعده از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید