ارتش یمن به مزار حسین حوثی بنیانگذار گروه حوثی‌ها نزدیک می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن موفق شد با پیشروی در منطقه کوه‌های مران در استان صعده، خود را به مناطق مشرف بر مزار حسین حوثی بنیانگذار گروه شبه‌نظامی حوثی‌ها در الجمیمه برساند.

این پیشروی پس از درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی حاصل شد که برای به خاک سپردن کشته شدگانشان، در حال احداث قبرستان‌های جدید هستند.

سایت وزات دفاع یمن چهارشنبه 19 سپتامبر نوشت که نیروهای ارتش، به سمت غار سلمان در شمال مران که عبدالملک الحوثی رهبر شبه‌نظامیان از آن به عنوان پناهگاه و مقر اقامت خود بهره می‌برد، پیشروی کردند. این گزارش افزود که نیروهای ارتش، خود را به مزار حسین حوثی بنیانگذار گروه حوثی‌ها نزدیک می‌کنند.

در همین حال یک فرمانده نظامی از کشته شدن دستکم 1300 تن از شبه‌نظامیان طی 10 روز گذشته در رشته کوه‌های مران در شهر حیدان خبر داد.

احمد المیسری وزیر کشور یمن در این باره گفت که نشانه‌های پیروزی و سقوط شبه‌نظامیان حوثی، در افق دیده می‌شود. او ابراز عقیده کرد که به زودی ارتش ملی یمن، کنترل الحدیده را در دست خواهد گرفت؛ منطقه‌ای که شاهراه اصلی برای رسیدن اسلحه و پشتیبانی ایران به حوثی‌ها به شمار می‌آید.

هم‌زمان با این تحولات، مارتن گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن، پس از سپری کردن 3 روز در صنعا پایتخت یمن، این شهر را ترک کرد. او در این سفر که پنجمین حضورش در صنعا است، با عبدالملک الحوثی رهبر شبه‌نظامیان و شماری از رهبران حزب کنگره ملی دیدار کرد.

گریفیتس در دیدارهای خود، مسائلی را به بحث گذاشت که قرار بود در کنفرانس ژنو بر سر آنن گفت‌وگو کند. این کنفرانس به دلیل امتناع حوثی‌ها از حضور، برگزار نشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید