ائتلاف عربی: همه مبادی ورودی برای امدادرسانی به یمن به‌طور کامل فعال هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه اعلام کرد که همه مبادی ورودی برای امدادرسانی به یمن با ظرفیت کامل فعال هستند، او تاکید کرد که عملیات امدادرسانی در یمن طبق قوانین بین‌المللی و انسانی ادامه دارد. ‌

المالکی در نشست رسانه‌ای هفتگی خود در ریاض اضافه کرد که فرماندهی ائتلاف عربی به همه کشتی‌ها متعلق به طرفی باشند، مجوز ورود می‌دهد.

سخنگی ائتلاف عربی بیان کرد که در صورت مظنون شدن به نقض قوانین درگیری، چنین حادثه‌ای به تیم مشترک ارزیابی حوادث ارجاه می‌شود.

او تاکید کرد که نیروهای حمایت از مشروعیت در یمن چندین عملیات را در «حجه» به اجرا گذاشت و شماری از مناطق را به کنترل خود درآوردند.

سرهنگ المالکی اظهار داشت که ارگان‌های سازمان ملل هیچ اقدامی به منظور محکومیت تعدیات شبه‌نظامیان حوثی در الحدیده نکرده است.
او در ادامه گفت که حوثی‌ها سیلوهای نگهداری حبوبات متعلق به برنامه جهانی غذا را در الحدیده هدف قرار داده و به کنترل خود درآورده‌اند.

سخنگوی ائتلاف عربی افزود که شبه‌نظامیان حوثی که مورد حمایت ایران هستند به حملات موشکی بالستیکی از مناطق صعده و عمران علیه خاک سعودی ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید