برای اولین بار.. سعودی امکان سفر عمره گزاران به سایر شهرهای این کشور را فراهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 17 سپتامبر از تصمیم خود برای صدور اجازه سفر عمره گزاران به سایر شهرهای این کشور خبر داد. پیشتر حاجیان تنها به مکه و مدینه محدود بودند.

به گزارش العربیه وزارت حج سعودی تصمیم گرفت تا به عمره‌گزاران و مسافران خارجی این کشور در مدت 30 روزه مربوط به روادید عمره آنها که 15 روز آن متعلق به زیارت مکه و مدینه است، اجازه دهد تا علاوه بر شهرهای مکه و مدینه امکان سفر به سایر شهرها و اماکن توریستی و سیاحتی این کشور را داشته باشند.

عبدالعزیز الوزان، معاون امور عمره وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی با اشاره به پیشرفت بی نظیر در برنامه عمره و دیدار از این کشور گفت عمره‌گزاران و مسافران خارجی که به سعودی وارد می‌شوند علاوه بر مکه و مدینه امکان سفر به هر کدام از دیگر شهرهای سعودی را خواهند داشت.

معاون امور عمره وزارت حج و عمره سعودی افزود عمره گزاران با دریافت روادید 30 روزه علاوه بر انجام عمره، امکان سفر به هر کدام از دیگر شهرهای کشور را خواهند داشت.

وی در ادامه با توضیح این که در طرح جدید روادید 30 روزه عمره شامل 15 روز انجام مراسم مذهبی در مکه و مدینه و مابقی هم برای سفر به سایر شهرها و اماکن دیدنی سعودی در نظر گرفته شده است، گفت: علاوه بر این در صورت لزوم برای استفاده طولانی‌تر از این امکان از سوی افراد عمره‌گزار شرکت‌های عمره باید پیش از سفر عمره‌گزاران و در چارچوب برنامه تهیه شده درخواست خود برای وقت اضافی را به وزارت حج سعودی تقدیم کنند تا برای در نظر گرفتن مدت مورد نظر عمره‌گزار و قبل از آمدن آن به پادشاهی سعودی هماهنگی‌های لازم با طرف‌های ذیربط بعمل آید.

به گزارش روزنامه «الیوم» معاون عمره وزارت حج سعودی، گفت 1000 عمره‌گزار در هفته گذشته از سرتاسر جهان به کشورش وارد شده‌اند. و در 4 روز گذشته بیش از 25 هزار روادید عمره صادر شده است.

الوزان ضمن اعلام اینکه در حال حاضر روادید عمره در تعداد بسیار زیادی صادر می‌شود و تعداد عمره گزاران در سال گذشته بیش از 7 میلیون نفر بوده‌ است، پیش بینی کرد امسال این میزان تا آخر ماه شوال آینده به 8.5 میلیون عمره‌گزار برسد.

از سوی دیگر عبدالفتاح مشاط، معاون وزیر حج و عمره سعودی گفت عمرگزاران امسال و نیز کسانی که تا کنون برای عمره‌گزاری به حرمین الشریفین وارد شده‌اند، می‌توانند به هر استانی یا شهری از کشور پادشاهی عربی سعودی مسافرت کنند و روادید آنها فقط مربوط حرمین الشریفین نیست بلکه به هر عمره‌گزاری در صورت ثبت نام قبلی در برنامه سیاحتی پیش از ورود به پادشاهی سعودی، اجازه داده می‌شود تا خارج از شهرهای عمره به هر شهر و اماکن باستانی یا توریستی سعودی، مسافرت داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید