اسرائیل از منهدم کردن یک بوئینگ ایرانی در دمشق خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیونی کانال 2 اسرائیل روز یکشنبه 16 سپتامبر 2018 گزارش داد، طی حملات شب گذشته اسرائیل به فرودگاه دمشق یک هواپیمای بوئینگ ایرانی حامل اسلحه، منهدم شد.

این کانال تلویزیونی افزود که حملات اسرائیل زاغه‌های اسلحه متعلق به شبه‌نظامیان وابسته به ایران و یک کارگاه‌ها تعمیر و نگهداری اسلحه را مورد هدف قرار داد.

به گفته رسانه‌های اسرائیلی تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که ایران با قرار دادن لگوی سازمان ملل و برخی شرکت‌های بین‌المللی بر روی زاغه‌های تسلیحاتی خود در سوریه تلاش کرده تا آنها را از دید اسرائیل مخفی نگه دارد.

کانال 2 اسرائیل که این گزارش را به نقل از منبع ویژه ارتش اسرائیل پخش کرده اعلام داشت که این منبع نخواسته توضیحات را بیشتری در باره تلفات مادی و بشری در فرودگاه فاش کند.

طبق گزارش کانال 2 اسرائیل، اسلحه‌ای که توسط هواپیمای ایران به دمشق حمل شده قرار بود به دست شبه‌نظامیان وابسته به ایران از جمله حزب‌الله لبنان برسد اما موشک‌های اسرائیلی قبل از رسیدن به دست شبه‌نظامیان آن را نابود کردند.

شب گذشته خبرگزاری دولتى سوریه «سانا» به نقل از منابع نظامی این کشور از حمله موشکی اسرائیل خبر داد اما این خبرگزاری هیچ‌گونه توضیحی درباره تلفات جانی و میزان خسارت‌های مادی ناشی از این حملات ارائه نداد.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه و دیدبان حقوق بشر سوریه نیز حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق را تایید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید