کشته شدن 20 تن از نیروهای سوریه دمکراتیک توسط داعش در دیرالزور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه جمعه 14 سپتامبر از کشته شدن 20 تن از نیروهای سوریه دمکراتیک در کمین گروه داعش در استان دیرالزور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد گروه داعش در شرق سوریه با نصب کمین در عملیاتی غافلگیرانه دست کم 20 تن از نیروهای سوریه دمکراتیک را کشتند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه افزود که داعش با بهره بردن از شرایط جوی نامساعد و ریزگردها ضمن پیشروی به سوی مواضع «نیروهای سوریه دمکراتیک» و استفاده از بمب و آتش‌باری سنگین آنها را در منطقه هجین از استان دیر الزور به محاصره درآورد.

نیروهای سوریه دمکراتیک روز دوشنبه گذشته با پشتیبانی نیروی‌ هوایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا سومین مرحله از عملیات نظامی خود را که آخرین فصل از حمله برای ریشه‌کنی گروه داعش است، در شرق سوریه آغاز کرد.

حمله نیروهای سوریه دمکراتیک با هدف آزادسازی آخرین منطقه تحت کنترل داعش در کرانه شرقی رود فرات که از مرز عراق چندان دور نیست، آغاز شده است.

در حدود 3000 از عوامل گروه داعش که بیشتر آنها را جنگجویان خارجی هستند در منطقه هجین موضع گرفته‌اند.

نیروهای سوریه دمکراتیک پیش از این اعلام کردند که در میان این ستیزه‌جویان خارجی تعدادی از «فرماندهان دسته اول» داعش حضور دارند.

در همین راستا دو تن از فرماندهان نیروهای سوریه دمکراتیک و سخنگوی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش اذعان کردند که عملیات آزادسازی منطقه از دست داعش با توجه به کاربرد تله‌های انفجاری و مین‌های به کار گذاشته شده توسط این گروه، بسیار دشوار خواهد بود و پیشروی جنگجویان نیروهای سوریه دمکراتیک و تحرک آنها را کند خواهد کرد.

بنا بر آمار ارائه شده از سوی دیدبان حقوق بشر سوریه از روز دوشنبه گذشته تاکنون 37 جنگجوی وابسته به ائتلاف کردها و عرب‌های سوری تشکیل دهنده نیروهای سوریه دمکراتیک و نیز 53 عنصر تندرو از گروه داعش در درگیری‌های این منطقه کشته شدند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه جمعه در تماسی تلفنی با خبرگزاری «فرانس پرس» گفت که این «منطقه در سطح وسیعی مین‌گذاری شده و عناصر گروه داعش در تونل‌ها و پناهگاه‌های زیر زمینی مخفی شده‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید