امارات خطاب به شورای امنیت: ائتلاف عربی از تلاش‌های صلح در یمن حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت امارات متحده عربی روز شنبه 15 سپتامبر 2018 با ارسال پیامی به شورای امنیت سازمان ملل، بار دیگر بر حمایت ائتلاف عربی از پروسه صلح یمن و پشتیبانی از تلاش‌های نماینده ویژه سازمان ملل متحد در این کشور تاکید کرد.

در نامه امارات متحده عربی آمده است، کشورهای عضو ائتلاف عربی در چارچوب ابتکار عمل کشورهای عربی خلیج، قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و نتایج گفتگوهای ملی یمنی‌ها، خواستار پایان دادن به بحران یمن از راه‌های مسالمت آمیز هستند.

امارات در پیام خود بر اعتقاد ائتلاف عربی به اهمیت مشارکت در روند مذاکرات سیاسی برای دستیابی به صلح و امنیت در یمن تاکید کرده است.

امارات متحده عربی در این پیام تاکید کرده که گزینه نظامی از نظر ائتلاف عربی به عنوان آخرین گزینه برای حل بحران یمن در نظر گرفته شد اما درعین حال بر ضرورت آزادسازی بندر الحدیده از دست شبه نظامیان حوثی برای مجبور کردن آنها به نشست بر سر میز مذاکره نیز تاکید کرده است.

در نامه امارات همچنین آمده است:«برای تحقق صلح و مجبور کردن حوثی‌ها به نشست بر سر میز مذاکره، نیروهای دولت قانونی یمن با حمایت ائتلاف عربی، عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه این گروه شبه نظامی در الحدیده و دیگر جبهه‎ها آغاز کرده‎اند. این عملیات بسیار دقیق، محاسبه شده و دارای اهدافی روشن از جمله ازسرگیری مجدد روند سیاسی برای رسیدن به صلح در یمن است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید