آمریکا اقدامات ائتلاف عربی برای حفاظت از غیرنظامیان یمنی را تحسین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا پنجشنبه 13 سپتامبر اقدامات ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن برای محافظت از جان غیرنظامیان یمنی و کاهش تلفات جانی در میان غیرنظامیان این کشور را مورد تحسین قرار داد.

به گزارش العربیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تحسین اقدامات نیروهای ائتلاف عربی در محافظت از غیرنظامیان یمنی گفت:« ائتلاف عربی به رهبری سعودی گام‌هایی را در راستای کاهش تلفات جانی در میان غیرنظامیان یمنی بر داشته است».

پیش از این مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه 12 سپتامبر اعلام کرد ائتلاف عربی تدابیر لازم را برای حفاظت از غیرنظامیان در یمن را اتخاذ کرده است.

وی طی جلسه‌ای در کنگره آمریکا شهادت داد که سعودی و امارات تمام تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به غیرنظامیان در یمن به کار می‌بندند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پومپئو در بیانیه‎ای اعلام کرد که سه‌شنبه به کنگره کشورش گفته است دولت‌های سعودی و امارات، در چارچوب عملیات ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن گام‌های ملموسی را برای کاهش خطر آسیب زدن به غیرنظامیان و زیرساخت‌ها در یمن بر می‌دارند.

از طرفی ژنرال جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا ضمن اعلام اینکه او شهادت پمپئو در کنگره را کاملا تایید میکند، تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا مانع از خطر وقوع آسیب و تلفات میان غیرنظامیان و خسارت‌های جانبی شوند.

ژنرال متیس همچنین اظهار کرد ایالات متحده آمریکا با همکاری فرستاده ويژه سازمان ملل در امور یمن برای ایجاد راهکاری جهت پایان دادن به بحران یمن تلاش می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید