تصويرى..بحرین عکس گذرنامه‌های 14 تبعه ایرانی بازداشت شده در منامه را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور پادشاهی بحرین روز جمعه 14 سپتامبر با عکس‌های از گذرنامه‌های اتباع ایرانی دستگیر شده در منامه را منتشر کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد، بیانیه صادره در تاریخ 8 سپتامبر 2018 در رابطه با بازداشت 14 تبعه ایرانی که به طور غیرقانونی و با نام‌های جعلی گذرنامه‌های آسیایی وارد بحرین شده‌اند، مستند و موثق با دلیل و مدرک شناسایی و منتشر شده است.

به گزارش العربیه، وزارت کشور بحرین در این بیانیه ضمن پاسخ به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد:«اگر سخنگوی وزارت خارجه ایران معتقد است که کشورش به دلیل عدم ارائه مستندات یا اطلاعات اضافی از سوی منامه نمی‌تواند محتوای بیانیه صادره از وزارت کشور بحرین را تأیید کند، منامه به پیوست این بیانیه مدارک ثبتی و شناسایی تعدادی از دستگیر شدگان را نه تنها برای اثبات حقیقت بلکه بیشتر در چارچوب پایبندی این کشور به معیارهای شفافیت، اعتبار و مستندسازی روند اجرایی منتشر کرده است».

این 14 تبعه ایرانی به قصد ورود به خاک بحرین اقدام به خرید گذرنامه‎های آسیایی با نام‌های جعلی کرده که پس از ورود به این کشور بازداشت شده‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه نخست صادره از این وزارتخانه مبنی بر بازداشت 14 تبعه ایرانی به دلیل ورود غیر قانونی به بحرین آن را با ادعای عدم وجود هرگونه اطلاعات بیشتر «غیر قابل تأیید و اتکا» خواند.

قاسمی گفت:« تاکنون هیچ سند و مدرکی توسط هیچ منبع و کانالی در مورد ایرانی بودن این افراد به مقامات ذیصلاح ایرانی ارائه نشده است».

وی افزود:«تا دریافت اطلاعات کامل در این زمینه نمیتوان اظهارنظر بیشتری کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید