يمن...کشف یک اتاق عملیات زیر زمینی متعلق به حوثی‌ها در صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه در داخل یمن روز پنجشنبه 13 سپتامبر 2018 از کشف یک اتاق عملیاتى زیر زمینی متعلق به حوثی‌ها در استان صعده خبر دادند.

این اتاق عملیاتی در حالی کشف ىر اين استان كشف مي‌شوى که نیروهای ارتش یمن در اکثر استان‌ها اين كشور پیشروی‌‌های گسترده‌ای داشته‌اند.

یک منبع میدانی در جبهه صعده به العربیه گفت، این اتاق عملیاتی‌ و ارتباطی برای انجام عملیات نظامی و برقراری ارتباطات میان عناصر حوثی‎ها در جبهه‌های جنگ و نیز به عنوان یکی از مراکز تجمع رهبرانشان زیر زمین ایجاد شده بود.

طبق این گزارش این مخفیگاه زیر زمینی که شامل 5 اتاق زیر زمینی است به یکی از غارهای منتهی به کوهستان صعده متصل شده است طبق این گزارش هر کدام از این اتقاق‎ها وظایف خاصی را انجام می داد.

این منبع افزود، در این اتاق زیر زمینی دستگاه‌های ارتباطات متنوع مانند بی‌سیم و شماری از رمز و کدهایی که حوثی‌ها برای انجام عملیات تروریستی النجام می دادند، پیدا شده است .در این اتاق‌ها چندین جزوه و برگه‌های حاوی مسائل ایدئولوژیکی و تصاویر رهبران شبه نظامیان حوثی نیز یافت شده است.

این منبع تأیید کرد که دستگاه ها در ارتباطات و ارتباطات بی سیم یافت شده است و شمار علائم و تیغه ها توسط شبه نظامیان در میان عناصر مورد استفاده قرار گرفته است و برگه های ایدئولوژیکی و عکس های رهبران شبه نظامیان را یافته است.»

گفتنی است که ارتش ملی یمن طی روزهای گذشته مناطق وسیعی از جمله مناطق «آل بو جباره» و «ام ریاح»را در استان صعده از سلطه حوثی‌ها آزاد کرد.

اما در جبهه الحدیده ارتش ملی یمن در راستای عملیات آزادسازی این استان پیشرفت‌های مهمی را داشته است . ارتش ملی یمن طی 24 ساعت گذشته راه استراتژیک الحدیده- صنعا را به کنترل خود درآورده است .آتش توپخانه‌ای ارتش ملی یمن هر گونه ارتباط میان حوثی‌های صعده با الحدیده را قطع کرده‌اند.

ارتش ملی یمن در پیشروی‌های تازه به حومه شمال و منطقه معروف به «کیلومتر16» رسیده است.

نیروهای ارتش ملی یمن در ادامه پیشروی خود، منطقه باجل در شمال الحدیده را از اشغال حوثی‎ها آزاد کرده و به سمت دانشگاه و منطقه کرنیش در جنوب در حال پیشروی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم