حوثی‌ها به کشته شدن دو تن از فرماندهان خود در الحدیده اذعان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی شبه‌نظامیان حوثی در یمن، به کشته شدن دو فرمانده نظامی وابسته به خود در جبهه ساحل غربی و به طور مشخص در الحدیده اذغان کرد.

رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها پنجشنبه 13 سپتامبر اعلام کردند که سرلشکر محمد عبدالملک صالح عاطف فرمانده لشکر 140 (وابسته به شبه‌نظامیان) و سرلشکر صلاح محمد القیری فرمانده لشکر 190 پدافند هوایی (وابسته به شبه‌نظامیان)، در جبهه ساحل غربی در جنوب شهر الحدیده کشته شدند.


شبه‌نظامیان حوثی اذعان کردند که ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی، دست به عملیاتی گسترده در الحدیده زدند و آن را «یکی از بزرگترین عملیات در ساحل غربی توصیف کردند. این عملیات با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف پشتیبانی از دولت قانونی یمن و هلیکوپترهای آپاچی روی داد که در آن، 60 حمله هوایی صورت گرفت.

منابع میدانی تاکید کردند که نیروهای ارتش ملی، به طور کامل میدان مطاحن دریای سرخ، ورودی خیابان الخمسین، منطقه کارخانه‌های اخوان ثابت و خیابان صنعاء از میدان المطاحن تا سه راه کیلو 16 را به کنترل خود درآورد.

خودروهای زرهی ارتش یمن در حال حرکت در خیابان صنعاء به سمت سه راه کیلو 16 توسط شاهدان عینی دیده شد. نیروهای دولتی یمن پس از درگیری شدید با شبه‌نظامیان، این منطقه را کنترل کرده و به سمت حومه شمالی شهر الحدیده حرکت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید