تونس.. قاچاق مواد مخدر با خودروی ریاست‌جمهوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نهادهای امنیتی تونس مقداری کوکائین، حشیش و پول یافتند توسط یکی از خودروهای نهاد ریاست‌جمهوری این کشور در حال جابجایی بود.

یک وکیل نامدار تونسی به نام «لیلی حداد» در صفحه فیسبوکش فاش کرد که مقداری ماده مخدر کوکائین، حشیش و مقداری پول در یکی از خودروهای نهاد ریاست‌جمهوری تونس کشف شده است.

حداد در ادامه نوشت که نیروهای مبارزه با مواد مخدر تلاش‌های زیادی برای کشف این موضوع کرده و به یکی از بزرگ‌ترین قاچاقچیان مواد مخدر تونس که به «امپراطور مواد مخدر» شهرت یافته، رسیدند. این مواد مخدر از سوی یکی از نیروهای این قاچاقچی در کاخ ریاست جمهوری و در یکی از خودروهای ریاست‌جمهوری جابه‌جا می‌شد.

به گفته این وکیل تونسی در این خودرو مقادیر متفاوتی حشیش، کوکائین و حجم قابل توجهی پول کشف شده و دستورات لازم برای بازرسی منزل قاچاقچی صادر شد. در این بازرسی نیز مقدار بیشتری مواد مخدر کشف شد ولی دستور داده شد که این موضوه پنهان بماند. راننده خودرو نیز به این دلیل که تنها یک راننده ساده بوده و مافیایی در پس این ماجر قرار دارد، آزاد شد.

نهاد حفاظت از ریاست‌جمهوری تونس در بیانیه‌ای که شامگاه سه‌شنبه 11 سپتامبر منتشر کرد به این اتهامات پاسخ داد و ضمن تایید دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر، ارتباط این فرد با گارد ریاست جمهوری را رد کرد.

در این بیانیه آمده است که دو فرد دستگیر شده ارتباطی با محافظان ریاست‌جمهوری ندارند ولی این پرونده به نهادهای ذیربط ارسال شده تا جزئیات آن روشن شود. نهاد حفاظت از ریاست‌جمهوری تونس افزود که فرد دستگیر شده، راننده‌ای جدیدالاستخدام است که با یک نهاد مستقل قرارداد بسته و به همین دلیل مراحل گزینشی برای فعالیت در نهاد ریاست‌جمهوری را طی نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید