پیشروی ارتش یمن در الحدیده و کشته شدن مسئول امداد رسانی حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش یمن، پیشروی خود را در الحدیده هم‌زمان با وارد کردن تلفات سنگین به شبه‌نظامیان حوثی، ادامه می‌دهند.

به گزارش العربیه، یک منبع نظامی در ارتش یمن گفت که نیروهای ارتش، شماری از مواضع را در الحدیده، از تصرف شبه‌نظامیان حوثی خارج کردند. او افزود که در نبردهای اخیر، شخصی معروف به «ابو هاشم» که وظیفه نظارت بر مهات و نیروی بشری شبه‌نظامیان در الحدیده است، کشته شد.

منابع نظامی تاکید می‌کنند که کنترل منطقه الکیلو 16 در الحدیده، به قطع امداد رسانی‌های شبه‌نظامیان از صنعا خواهد انجامید.

در حال حاضر نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی، در منطقه الکیلو 16، در حال نبرد با شبه‌نظامیان هستند؛ منطقه‌ای که گلوگاه الحدیده به شمار می‌آید.

نیروهای ارتش در حال پیشروی به سمت این منطقه هستند و موفق شدند، برخی از استحکامات شبه‌نظامیان حوثی را از تصرفشان خارج کنند. دراین نبردها که جنگنده‌های ائتلاف عربی هم در آن شرکت می‌کنند، ده‌ها تن از شبه‌نظامیان کشته و زخمی شدند.

نیروهای ارتش، مدرسه الجیل الجدید که بر جاده مرتبط کننده دو منطقه الکیلو 10 و الکیلو 16 مشرف است را به کنترل خود درآوردند.

شایان ذکر است که ارتش روز یکشنبه موفق شده بود تمام خطوط امداد شبه‌نظامیان به منطقه الکیلو 16 را قطع کند و این منطقه، در تیررس ارتش قرار گرفت.

بدین ترتیب بنا بر اعلام منابع نظامی، نبرد الکیلو 16، نقطه عطفی برای حرکت به سمت شهر و بندر الحدیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید