مانور نظامی آمریکا برای حمایت از دریانوردی بین‌المللی در خلیج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروی دریایی آمریکا در ماه جاری، مانوری نظامی به منظور تضمین آزادی دریانوردی در آب‌راه‌های بین‌المللی در خلیج و دریای سرخ برگزار می‌کند.

این مانور نظامی در حال برگزار می‌شود که نهدیدهای آمریکا برای ایجاد مانع در برابر حمل و نقل دریایی در مناطقی مهم، شدت گرفته است.

به نوشته سایت «بلومبرگ»، این مانور نظامی با مشارکت متحدان منطقه‌ای و جهانی آمریکا برگزار خواهد شد. این مانور نظامی بخشی از تمرین‌های ناوگان پنجم آمریکا برای مین روبی و مقابله با تهدیدها علیه دریانوردی صورت می‌گیرد.

بخشی از مانور نظامی در سواحل جیبوتی برگزار می‌شود که نزدیک به تنگه باب المندب است؛ منطقه‌ای که برای حمل و نقل دریایی بین‌المللی در دریای سرخ، از اهمیت برجسته‌ای برخوردار است.

ژنرال اسکات استرینی از نیروی دریایی آمریکا در این باره گفت: «مانور نظامی مشترک نشان دهنده آن است که ایالات متحده و شرکایش، برای تامین امنیت دریانوردی و تجارت آزاد در هرجایی که قانون اجازه دهند، آماده حضور هستند».

او با بیان این‌که متحدان ایالات متحده، نیاز به مقابله با تهدیدها علیه منافع و کشتی‌‎هایشان هستند، تاکید کرد: «فعالیت‌های ایران به ویژه حمایت‌هایش از شبه‌نظامیان حوثی در یمن، ثبات در منطقه را به شدت تهدید می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید