ویدیوی چندش آور.. دو مرد کفتار و جوجه‌تیغی شکار کرده و می‌خورند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اقدامی که تعرض آشکار به محیط زیست در سعودی به شمار می‌آید، ویدیویی از دو مرد منتشر شده که کفتاری را به زنجیر بسته‌اند و سپس با شلیک گلوله به سرش، آن را می‌کشند.

پس از آن این دو مرد اقدام به آویزان کردن و سلاخی کفتار می‌کنند.

این دو مرد همچنین یک جوجه تیغی که موجودی بی آزار و گیاه‌خوار است را هم آویزان کرده و سلاخی می‌کنند. از 35 سال پیش تا کنون، تعداد جوجه تیغی‌ها در سعودی رو به کاهش گذاشته است.

جوجه‌تیغی و کفتار از جانوران نادری هستند که به سختی در طبیعت پیدا می‌شوند. این جانوران معمولا در مناطق صعب العبور حضور دارند. بیش از 80 درصد ساکنان سعودی در دوران زندگی خود، جوجه‌تیغی و کفتار نمی‌بییند. در حقیقت این جانوران اکنون بیشتر در مناطق حفاظت شده سعودی هستند.

فعالان محیط زیست، به زنجیر کشیدن، کشتن و خوردن کفتار را، اقدامی «چندش آور» دانستند؛ به ویژه این‌که کفتار، جانورای درنده است. برخی گمان می‌کنند که خوردن این حیوان، برای شفا از برخی بیماری‌ها مفید است.

عبید العونی فعال محیط زیست سعودی در این باره به العربیه.نت گفت: «تصویری وحشتناکی برای فعالان محیط زیست بود، به خصوص تصاویر کشتن جوجه‌تیغی و کفتار برای خوردن آن هم با خرافاتی که می‌گوید خوردن این جانوران شفا آور است».

او ادامه داد: «این افراد چگونه توانستند کفتار و جوجه‌تیغی به دست آوردند. این‌ها جانورانی نادر هستند که در مناطق محدود زندگی می‌کنند». او تاکید کرد: «این اقدام‌‌ها به نابودی محیط زیست می‌انجامد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید