تیم عراقی به خاطر «صدام» زمین مسابقه با تیم الجزایری را ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فضای پر تنشی که تیم نیروی هوایی عراق در چارچوب رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های عربی هنگام بازی با تیم الاتحاد الجزایری در الجزایر گذراند، باعث شد بازیکنان این تیم در دقیقه 72 مسابقه، در اعتراض به آن‌‎چه «شعارهای فرقه‌گرایانه» خواندند، مسابقه را ترک کنند.

ماجرا از آن‌جه آغاز شد که برخی از هواداران تیم الجزایری، شعار دادند: «الله اکبر، صدام حسین»؛ مساله‌ای که به نظر می‌رسد خشم بازیکنان عراقی را برانگیخت.

ولید الزبیدی رئیس هیئت مدیریه باشگاه نیروی هوایی عراق گفت: «دلیل ترک مسابقه توسط بازکنان تیم، سر دادن شعارهای فرقه‌گرایانه توسط هواداران تیم الجزایری بود».

او افزود: «تیم نیروی هوایی عراق، شکایتی رسمی به فدراسیون فوتبال عربی علیه تیم الاتحاد الجزایری ارائه خواهد داد».

در همین حال، تیم الاتحاد الجزایر تلاش کردن ماجرا را توجیه کند. این تیم در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک نوشت: «هوادارن الجزایری عادت دارند از کلمه الله اکبر برای تمجید از مهمانان استفاده کنند. هواداران تیم الاتحاد گمان کردند که بازی‌کنان عراقی از تمجید رئیس‌جمهوری سابقشان، خوشحال خواهند شد. اما با کمال تاسف هواداران نتوانستند پیام خود را به برادران عراقی برسانند. یک سوء تفاهم پیش آمده به ویژه این‌که احتمالا اکثر هواداران، دیدگاه برادرانمان در عراق را نسبت به رئیس‌جمهوری سابق‌شان نمی‌دانند. امیدواریم آب‌ها به آسیاب بازگردد. میان عراق و الجزایر، یک بازی فوتبال نمی‌تواند اختلاف ایجاد کند. این‌جا در الجزایر، بسیاری از مردم نام فرزندانشان را بغداد می‌گذارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید