پیشروی ارتش ملی یمن در باقم و کشف و ضبط مخازن سلاح حوثی در صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نیروهای لشکر 63 پیاده ارتش ملی یمن به فرماندهی سرتیپ، یاسر مجلی روز شنبه 8 سپتامبر ضمن احراز پیشروی میدانی و مهم در جبهه باقم در شمال استان صعده موفق به کشف و ضبط مخازن اسلحه و مهمات حوثی‌ها شدند.

در پی درگیری‌های سنگین با شبه نظامیان کودتاگر حوثی، نیروهای زمینی ارتش یمن با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، توانستند تعدادی از روستاها و مواضع شبه‌نظامیان حوثی را به کنترل خود درآورده، مخازن اسلحه و مهمات آنها را کشف و ضبط کنند.

در درگیری‌ با نیروهای ارتش ملی یمن دهها تن از عناصر گروه شبه نظامی حوثی کشته، چندین تن دیگر زخمی شده و دهها تن دیگر از آنها پا به فرار گذاشتند.

در همین راستا نیروهای ارتش ملی یمن ضمن آزادسازی روستاهای «آل صالح»، «آل شریم» و «آل مطر» و پاکسازی منطقه در دو روز گذشته با کشف و شناسایی دو مخزن سلاح مقادیر زیادی اسلحه، مهمات و ادوات نظامی حوثی‌ها را کشف و به غنیمت بردند.

سرتیپ خالد الخلالسی، مدیر تامین استان صعده در شمال یمن گفت: نیروهای ارتش ملی یمن در شهرستان باقم ضمن پاکسازی مناطق آزاد شده در روستای آل صالح یک مخزن اسلحه متعلق به شبه نظامیان حوثی که حاوی مقادیر زیادی مهمات از جمله موشک‌ها، انواع مین‌ها، گلوله‌ها بمب‌های هجومی و تجهیزات کنترل از راه دور است را کشف و ضبط کرده‌اند.

در همین راستا سرتیپ یاسر مجلی، فرمانده محور عملیاتی باقم، تاکید کرد روستاهای آل صالح، آل شریم، و آل ماطر پس از پایان عملیات پاکسازی انجام شده از سوی ارتش ملی یمن از حضور شبه نظامیان حوثی پاک شده و در امنیت به سر می برند.

وی همچنین از اهالی روستاها و ساکنان مناطق آزاد شده خواست تا به خانه های خود بازگردند. وی توضیح داد که حفظ امنیت منازل مسکونی آزاد شده در استان صعده به اداره امنیت استان صعده که سرتیپ خالد الخلالسی آن را بر عهده دارد، واگذار شده است.

در همین رابطه سرتیب الخلالسی از همه کسانی که فریب‌ تبلیغات منفی شبه نظامیان حوثی را خورده و به صف آنها پیوسته‌اند خواست تا به راه راست برگردند.

وی خطاب به این افراد گول خورده ضمن تاکید این‌که نیروهای ارتشی و امنیتی یمن برادران آنها هستند، از این افراد خواست تا ضمن بازگشت به خانه‌های خود اسلحه‌های خود را به مراجع ذیصلاح تحویل دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید