رجب طیب اردوغان: حمله به ادلب «حمام خون» به راه می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در سخنان افتتاحیه نشست روز جمعه 7 سپتامبر 2018 در نشست سه‌جانبه‌ای که میان روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه برای تعیین سرنوشت ادلب در تهران برگزار شد، درباره احتمال به راه افتادن «حمام خون» در ادلب هشدار داد.

او در حضور پوتین و حسن روحانی گفت که حمله به ادلب منجر به وقوع فاجعه انسانی شده و ترکیه «به هیچ وجه نمی خواهد در ادلب حمام خون به راه افتد باید راه حل عقلانی برای موضوع ادلب که نگرانی همه را مرتفع کند، وجود داشته باشد.»

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز گفت که موضوع برقراری مرحله‌ای ثبات در ادلب را با همتایان ایرانی و ترکش به بحث گذاشته است.

پوتین گفت: «اقدامات ملموسی را برای برقراری ثبات به صورت مرحله‌ای در مناطق کاهش تنش در ادلب را بحث گذاشتیم. از جمله این اقدامات توافق درباره گفتگو با آنها که آمده گفتگو هستند است.»

پوتین اظهار امیدواری کرد: «تروریست‌ها درک کافی برای تسلیم اسلحه خود را داشته باشند.»

حسن روحانی،رئیس جمهوری ایران در سخنان خود در این نشست به «مبارزه با تروریسم» در استان ادلب به عنوان موضوعی که «باید انجام شود» اشاره کرد و گفت که این امر نباید «برای شهروندان دردآور باشد» و به «سیاست زمین سوخته» منجر نشود.

روحانی گفت: «حضور غیرقانونی آمریکا و دخالتش در سوریه منجر به ناامنی این کشور شود و این امر باید به سرعت پایان یابد.»

ولادیمیر پوتین همچنین گفت که دولت سوریه باید کنترل مجدد خود بر تمام اراضی این کشور را به دست آورد و ایران، ترکیه و روسیه با هماهنگی های خود در زمینه سوریه را بهبود بخشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید