یمن: عدم تمدید مجوز تیم سازمان ملل به دلیل بی‌طرف نبودنش را بررسی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد عسکر وزیر حقوق بشر یمن پنجشنبه 6 سپتامبر با بیان این‌که که دولت یمن در حال تدوین پاسخی رسمی به گزارش سازمان ملل متحد درباره اوضاع در کشور است گفت «در حال بررسی عدم تمدید مجوز ماموریت به تیم سازمان ملل هستیم، زیرا عدم بی‌طرفی‌اش را ثابت کرد».

محمد عسکر که در کنفرانسی خبری در ابوظبی سخن می‌گفت، افزود: «هدف از گزارش سازمان ملل، فشار بر ما برای پذیرش نوعی توافق است».

او ادامه داد: «گزارش سازمان ملل، به مین‌گذاری حوثی‌ها اشاره نکرده است. همچنین به مساله به کارگیری غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی، نپرداخته است». او گفت: «گزارش سازمان ملل متحد همه یمن و تمام دوره جنگ را در بر نگرفته است».

وزیر حقوق بشر یمن گفت: «گزارش سازمان ملل، به هیچ کدام از تجاوزهای حوثی‌ها اشاره نکرده است». او افزود: «شبه‌نظامیان حوثی بیش از 5 میلیارد دلار از بانک مرکزی غارت کرده‌اند».

او تظاهرت مردمی را به خاطر وضعیت معیشتی «طبیعی» دانست و افزود: «به پشتیبانی بیشتر از دولت به منظور مقابله با بار اقتصادی نیاز داریم».

او تاکید کرد: «جنگ نفتی وجود ندارد و اشتباهات‌مان به نسبت کم است».

عسکر گفت که حوثی‌ها اسلحه و مراکز خود را در اماکن باستانی قرار می‌دهند. او تاکید کرد به زودی دولت یمن گزارشی از نقض‌های حقوق بشر صادر می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید