روسیه: تروریست‌ها را در ادلب و در هر منطقه دیگر سوریه می‌کشیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه روسیه پنجشنبه 6 سپتامبر اعلام کرد که به «کشتن تروریست‌ها» در استان ادلب سوریه و هر جای دیگر در این کشور به منظور «محقق کردن صلح» ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ماریا زاخاروف سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: «تروریست‌ها را کشتیم و به کشتن‌شان ادامه می‌دهیم، چه در حلب باشد، چه در ادلب و چه در مناطق دیگر سوریه. باید صلح به سوریه باز گردد». او افزود: «این مساله با امنیت‌مان دارد».

مجموعه‌ای از گروه‌های مسلح مخالف نظام سوریه، کنترل ادلب را در دست دارند. برخی از این گروه‌ها از سوی جامعه جهانی به عنوان «گروه‌های نروریستی» شناخته می‌شوند.

در روزهای اندک گذشته، بمباران‌های پراکنده، پایگاه‌های برخی از گروه‌های مسلح را در اطراف شهر ادلب هدف قرار داد. این در حالی است که بنا بر اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه، توپخانه نظام سوریه و هواپیماهای روسی، روز پنجشنبه، مناطقی در جنوب شرق استان را بمباران کردند.

این حملات صدها تن از ساکنان را به فرار از استان وا داشت تا خود را از حمله گسترده احتمالی به استان نجات دهند.

ارتش روسیه، خبر حملات هواییر را تایید کرد که و افزود که جنگنده‌هایش، پایگاه‌هایی «جبهه فتح الشام» (جبهه النصره سابق) را هدف قرار داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که در حملات روز سه‌شنبه جنگنده‌های ارتش روسیه، دستکم 9 غیر نظامی کشته شدند که 5 تن از آن‌ها کودک هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید